Νίκη που την κρατάει ζωντανή για την Θύελλα Πατρών

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Θύελλα Πατρών  1-3 (65’ Καρανικόλας / 20’ Κ. Κωνσταντινίδης, 70’ Ν. Κωνσταντινίδης, 89′ Τσότρας)

Διαιτητής : Γιώργος Παπαδόπουλος

Σημαντική νίκη σημείωσε η Θύελλα Πατρών, η οποία κέρδισε στα Βραχνείκα με 1-3 τον Αστέρα ΤσουκαλεΪκων και ανέβηκε βαθμολογικά.

Στο 20’ λεπτό και μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κ. Κωνσταντινίδης σκόραρε μέσα από την περιοχή για το 0-1, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 65’ λεπτό με τον Καρανικόλα, και να δίνουν νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Η ομάδα του Σάκη Πεφάνη κατάφερε και πάλι να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ν. Κωνσταντινίδης πήρε την κεφαλιά για το 1-2.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 89’ λεπτό ο Τσότρας με σούτ, μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδράνεια της άμυνας του Αστέρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ (Α. Χαρακίδας): Τσουραμάνης, Ζαφειρόπουλος, Κράγια (83’ Τσώκος), Κολλαϊτης, Τογαντζής, Τσεκούρας, Κοτσίνης, Βασιλόπουλος, Μάντζαρης (83’ Δρίτσας), Καρανικόλας (70’  Χαραλαμπόπουλος), Νάνος

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ (Σ. Πεφάνης): Κουγιουμτζόπουλος, Ν. Κωνσταντινίδης, Αδαμόπουλος, Νικολόπουλος, Κατριβέσης, Αγουρίδης, Παναγόπουλος, Γκάτσης (66’ Τσότρας), Ντίνος (46’ Κουτσαντώνης), Κ. Κωνσταντινίδης (80’ Σταυρόπουλος), Πανίτσας