Νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τις Λύκαινες Αιγιάλειας

Με το δεξί ξεκίνησαν τις φετινές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής οι Λύκαινες Αιγιάλειας, καθώς επικράτησαν εύκολα εντός έδρας στο γήπεδο του Πλαστήρα της Δόξας Πηγαδακίων Β με σκορ 4-1.

Το παιχνίδι για τις Λύκαινες ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς στο 3ο λεπτό η Έρδα άνοιξε το σκορ και έλυσε τα πόδια των συμπαίκτριών της,καθώς υπήρχε το άγχος της πρεμιέρας και η μεγάλη αποχή από τα γήπεδα.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν στο 3-0 με χατ τρικ της Έρδα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μείωσε σε 3-1,για να έρθει ξανά η Έρδα (4ο προσωπικό γκολ) και να διαμορφώσεις το τελικό 4-1.

Ήδη στις Λύκαινες υπάρχει μεγάλη ικανοποίηση για το αποτέλεσμα και την ερχόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας στον Άρη Πατρών στις 8/1 με στόχο το θετικό αποτέλεσμα.

Για την ομάδα του Μιχάλη Τρίψα και του Βασίλη Παπαϊωάννου αγωνίστηκαν οι : Λιακοπούλου, Μήτση, Νικολάου, Τζουμάκα, Χατζηγιάννη, Λαλιώτη, Παπαδοπούλου, Αναγνωστοπούλου, Σπανού, Βαγενά και Έρδα.