Νίκη τετράδας για τη Δόξα Παραλίας

Σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε στις καθυστερήσεις και μάλιστα με ανατροπή η Δόξα Παραλίας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Χρήστου Τσίκα επικράτησε με 2-1 της Δόξας Νιφορεϊκων στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Στο 5ο λεπτό τα Νιφορεϊκα πήραν προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ που σημείωσε ο Νικολόπουλος με την Δόξα Παραλίας να ισοφαρίζει στο 81’ με τον Φωτόπουλος και στο 93ο λεπτό από την «άσπρη βούλα» με τον Κώστα Νίκα.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Χ. Τσίκας): Χιωτέλης, Δημακόπουλος, Κανελλακόπολος (68’ Τσιβγενίδης), Νίκας, Νικολόπουλος, Σιδέρης (46’ Σοφούλης), Γκολφινόπουλος (75’ Αγγελούσης), Βέρρας, Φωτόπουλος, Βρασίδας (46’ Στάμος), Πυρρής.

ΔΟΞΑ ΝΙΦΟΡΕΪΚΩΝ (Α Κίκινας): Πετρόπουλος, Π. Γεωργίου (78’ Λεχουρίτης), Ταπεινός, Νταλάπας, Κυριακόπουλος (78’ Πέτρου), Αλεμής, Βρύνιας, Καρέλας (50’ Ανδρικόπουλος), Αγγελόπουλος (87’ Β. Γεωργίου), Χρυσανθόπουλος, Στειακάκης (87’ Κοσιώνης).