Νικηφόρο πέρασμα από το Αιγάλεω για την Παναχαϊκή!

Φωτογραφία: ΙΝΤΙΜΕ

Η Παναχαϊκή επανήλθε στις νίκες σε μια αδιάφορη χρονιά όπως εξελίσσεται, επικρατώντας με 2-0 του Αιγάλεω εκτός έδρας, παίζοντας μάλιστα πολύ καλό ποδόσφαιρο. Το σκορ άνοιξε στο 47ο λεπτό ο Λινάρδος, ενώ στο 67΄ ο Νέστορας Μυτίδης διπλασίασε τα τέρματα των Πατρινών, σε ένα ματς που οι γηπεδούχοι «καίγονταν» για τη νίκη. Στο 21ο λεπτό είχε δοκάρι για την πατρινή ομάδα ο Γιάννης Μπουρλάκης.

Το φιλμ του αγώνα:

19′ Ωραία προσπάθεια του Λινάρδου από αριστερά, σέντραρε, κεφαλιά του Μυτίδη, έδιωξαν οι αμυντικοί και ο Σίλβα με σουτ η μπάλα πάνω στα σώματα…

20′ Σουτ του Ραμίρεζ, έδιωξε σε κόρνερ ο Κολοβούρης.

21′ Δοκάρι: Ο Μπουρλάκης με ωραίο σουτ η μπάλα τράνταξε το αριστερό “Γ” του Σικαλιά.

25′ Δοκάρι: Φάουλ Ραμίρεζ από αριστερά, κεφαλιά Σίλβα η μπάλα στο δοκάρι και εν συνεχεία κόρνερ.

44′ Σουτ Λινάρδου απο δεξιά της περιοχής, πάνω από την εστία, άουτ.

47′ Γκοοολ ο Λινάρδος ανοίγει το σκορ για την Πατρινή ομάδα με ωραίο σουτ διαγώνιο 0-1.

54′ Σουτ ο Κολλάς κόβει ο Ρουγκάλας, η μπάλα έφτασε στον Ραμόνα, έδιωξε ο Κολοβούρης.

64′ Από ευνοϊκή θέση ο Τσιλιγκίρης σουτάρει πολύ άουτ.

67΄Γκοοολ ο Μυτίδης πασάρει στα αριστερά στον Μπουρλάκη που με διαγώνιο σουτ κάνει το 0-2.

76′ Καλό σουτ του Μυτίδη από θέση τετ α τετ, η μπάλα άουτ.

79′ Φάουλ του Ραμίρεζ, πέρασε το τοίχος των παικτών της Παναχαϊκής, η μπάλα πέρασε άουτ.

Αιγάλεω (Γράφας): Σικαλιάς, Μπούσης, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Χοτζάλι (63′ Μπαστιάνος), Τσίτσαρης (72′ Πολυχρόνης), Κωστανάσιος (72′ Παλτόγλου), Ραμίρεζ, Τσιλιγκίρης, Βλαχομήτρος (52′ Ματέο), Κολλάς.

Παναχαϊκή (Βογιατζής): Κολοβούρης, Τοπάλ, Ρουγκάλας, Κωνσταντακόπουλος, Λιοφάγος, Σίλβα, Παπαχρονόπουλος, Στεργίδης (73′ Χαντί), Λινάρδος (77′ Κάρλος), Μπουρλάκης (87′ Στασινόπουλος), Μυτίδης (87′ Ζυγκερίδης).