Νικηφόρο το πρώτο φιλικό τεστ για την Παναχαϊκή στην Άμφισσα

Η Παναχαϊκή επικράτησε με 2-1 του Φωκικού σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Αθλητικό Γήπεδο Άμφισσας.

Η ομάδα της Πάτρας άνοιξε το σκορ στο 41’ με κεφαλιά τoυ Κώστα Παπαδόπουλου μετά από σέντρα του Βασίλη Μπελεζάκη. Ο Φωκικός έκανε το 1-1 με κεφαλιά του Ζιώγα. Ο Ανάκογλου ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Τσερούτι μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι για το 1-2 στο 89΄.

ΦΙΛΜ:

6’ Προσπάθεια του Αραβίδη να «κρεμάσει» από μακριά τον αντίπαλο τερματοφύλακα που ωστόσο ήταν σε ετοιμότητα.

17’ Καλό σουτ του Σταμόπουλου έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ και δίπλα από το δεξί δοκάρι.

20’ Σουτ εκτός περιοχής του Batrovic μπλόκαρε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

24’ Δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Μπελεζάκη η μπάλα πέρασε άουτ.

32’ Ακυρώνεται γκολ του Παπαδόπουλου ως οφσάιντ. Έπειτα από σέντρα του Batrovic ο Παπαδόπουλος σκόραρε από κοντά αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του υποδεικνύοντας σε αντικανονική θέση τον νεαρό επιθετικό χαφ της Παναχαϊκής.

38’ Προσπάθεια του Παπαδόπουλου με σουτ εκτός περιοχής η μπάλα πέρασε άουτ.

41’ Γκοοοοολ για την Παναχαϊκή! Πανέμορφη σέντρα του Μπελεζάκη στο δεύτερο δοκάρι εκεί όπου κινήθηκε ο Παπαδόπουλος και με όμορφη κεφάλια έγραψε το 0-1!

45’ Γκολ για τον Φωκικό που ισοφαρίζει σε 1-1 με κεφάλια του Ζιώγα.

Ημίχρονο στην Άμφισσα: Φωκικός-Παναχαϊκή 1–1.

49’ Σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή από τον Cerutti η μπάλα πέρασε άουτ.

66’ Σουτ του Πατάπη μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.

75’ Όμορφη εκτέλεση φάουλ του Cerutti έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Φωκικού και με τη βοήθεια του αριστερού δοκαριού. Έπειτα από την εκτέλεση του κόρνερ ο Παπαχρονόπουλος έκανε την κεφάλια μέσα από την περιοχή και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

85’ Σουτ του Παπαχρονόπουλου η μπάλα πέρασε εκτός

Gepostet von ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1891 am Montag, 24. August 2020

89’ Γκοοοολ για την Παναχαϊκή! Ο Ανάκογλου ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Cerutti μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι για το 1-2!

Γκολ Cerutti

89’ Γκολ για την Παναχαϊκή! Ο Ανάκογλου ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Cerutti μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι για το 1-2!

Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έχει επιλέξει για το βασικό σχήμα τους: Μένκα, Μπελεζάκη, Μαρκοπουλιώτη, Πατάπη, Σταμόπουλο, Μουστακόπουλο, Πατρώνη, Batrovic, Μασούρα, Αραβίδη, Παπαδόπουλο.

Στο β΄ μέρος οι Κολοβούρης, Παπαχρονόπουλος, Πάνος, Bruce, Σταυρόπουλος, Cerutti, Σκεπετάρης, Τσότρας, Ανάκογλου. Συνεχίζουν οι Μαρκοπουλιώτης και Πατάπης.

10´ Παραμένει το 0-0 στην Άμφισσα