«Ξέσπασε» με 7 γκολ η Θύελλα Πατρών

«Φ. Αραβαντινός»: Παναγιώτης Σουτζόγλου.

Διαιτητές: Πετρόπουλος Χαράλαμπος (Μεϊντανάς Ανδρέας, Ζούλης Παναγιώτης).

Σκόρερ: 2′, 74′, 75′, 83′ Γκάτσης, 12′, 48′ Κωνσταντινίδης Κ. 31′ Κουτσαντώνης

Εύκολο μεσημέρι είχε η Θύελλα Πατρών η οποία επικράτησε με 7-0 του Πήγασο Μπεγουλακίου επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα, μετά από καιρό, έχοντας σε μεγάλη ημέρα το Βαγγέλη Γκάτση που σημείωσε 4 γκολ και τον Κώστα Κωνσταντινίδη που σκόραρε δις.

Φιλμ:

2′ Γκολ για τη Θύελλα, έπειτα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκατση, άνοιξε το σκορ για τη θύελλα σε 1-0.

12′ Γκολ για την Θύελλα, όταν έκανε τη σέντρα ο Τσότρας από τα αριστερά, ο Ψυχράμης δεν έδιωξε καλά με γροθιές και ο Κωνσταντινίδης Κ. έκανε το σουτ η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0.

15′ Ευκαιρία για τη θύελλα, έπειτα από μια κεφαλιά του Γκάτση, η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τη θύελλα, όταν ο Τσότρας υποδέχθηκε την μπάλα, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

31′ Γκολ για τη θύελλα, έπειτα από τη σέντρα του Γκάτση, η μπάλα πέρασε απ’όλους και στο δεύτερο δοκάρι ο Κουτσαντώνης βρέθηκε μόνος του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. 3-0 για την ομάδα του Σάκη Πεφάνη.

46′ Ευκαιρία για τη θύελλα, όταν ο Γκάτσης γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Τσότρας δεν βρήκε καλά την μπάλα και κατέληξε άουτ.

48′ Γκολ για τη Θύελλα, όταν ο Νικολόπουλος έκανε την κάθετη για τον Κωνσταντινίδη, αυτός με ένα σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0. Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Κωνσταντινίδη.

57′ Όταν ο Κουτσαντώνης έστρωσε αριστερά για τον Αδαμόπουλο, αυτός έκανε κατευθείαν το σουτ και η μπάλα κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ψυχράμη. Δεύτερο δοκάρι για την ομάδα του Σάκη Πεφάνη.

73′ Ευκαιρία για τη θύελλα, όταν έκανε τη σέντρα ο Σμπόρας, ο Κουτσαντώνης υποδέχθηκε την μπάλα και το σουτ που έκανε την μπλόκαρε εύκολα ο Ψυχράμης.

74′ Γκολ για τη θύελλα, έπειτα από τη σέντρα του Αδαμοπούλου από τα αριστερά, ο Γκάτσης με κεφαλιά έκανε το  5-0.

75′ Γκολ ο Κουτσαντώνης πέρασε και τον τερματοφύλακα, γύρισε για τον Γκάτση και αυτός σε κενή εστία έκανε το 6-0. Χατ τρικ για τον φορ της θύελλας.

83′ Έπειτα από τη σέντρα του Κωνσταντινίδη Ν, ο Γκάτσης με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 7-0.

Θύελλα Πατρών (Σάκης Πεφάνης): 1. Κουγιουμτζόπουλος 2. Παναγόπουλος 3. Αδαμόπουλος  4. Νικολόπουλος 5. Κουτσαντώνης 6. Αγουρίδης  7. Κωνσταντινίδης Ν. 8. Γκάτσης 9. Τσότρας (68′ Σμπόρας) 10. Κωνσταντινίδης Κ. (68′ Νάτσης) 20. Δημητρίου (59′ Κατσαρίδης).

Πήγασος Μπεγουλακίου (Σπύρος Αθανασόπουλος): 1. Ψυχράμης 2. Γκοτσόπουλος (13′ Πλέγας α.α.) 3. Γρούζης (45′ Κακαβούλας) 4. Νιάχος 5. Γεωργόπουλος 6. Κριμπάς (45′ Ντεντόπουλος) 7. Μπάρλας 8. Κυριακόπουλος 9. Μπονόβας (64′ Γιωτόπουλος) 10. Παπαδημητρακόπουλος (64′ Κανελλάκης) 11. Αποσκίτης.

Σε άλλο παιχνίδι για τον γ΄όμιλο, η Νίκη κέρδισε με 3-2 τα Καλάβρυτα