Ο αθλητισμός ενώνει…

Το μήνυμα “ο αθλητισμός ενώνει” έστειλαν οι ομάδες Προπαίδων του Άρη Πατρών/Αχαϊκού και του Κεραυνού Αγ. Βασιλείου, που το περασμένο Σάββατο στο γήπεδο «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος», στην 5η αγωνιστική του Γ’ Ομίλου του πρωταθλήματος Προπαίδων της ΕΠΣΑ, αγωνίστηκαν και χάρηκαν το παιχνίδι, όπως δείχνει και η φωτογραφία που έβγαλαν οι δύο ομάδες μετά το τέλος του.

Το τελικό σκορ (2-2) δεν λέει τίποτα, αφού σημασία έχει τα παιδιά να ευχαριστιούνται κάθε αναμέτρηση. Για την ιστορία και μόνο, ο Κεραυνός προηγήθηκε 1-0 για να ισοφαρίσει σε τετ α τετ ο Λαμπρινάκος από πάσα του Κωνσταντινίδη, με το 1-1 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι, σκόραραν όμως και πήραν ξανά προβάδισμα με 2-1, αλλά και πάλι ο Λαμπρινάκος από πάσα του Παν. Τσιρίνη στην πλάτη της άμυνας έγραψε το τελικό 2-2.