Ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου επέβαλε το νόμο του

Ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου κέρδισε μεν με σκορ 2-1 εκτός έδρας, αλλά ζορίστηκε ιδιαίτερα κόντρα στο μαχητικό και νεανικό Δαβουρλή που κυνήγησε μέχρι τέλους το ματς παρά το ότι βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με δύο γκολ διαφορά. Τα γκολ για την ομάδα του Κεραυνού πέτυχαν οι Σπανός (13′) και Μιχαηλίδης (23′), ενώ για τον Δαβουρλή μείωσε ο Μπάνη (74′).

Το φιλμ αγώνα:

3′ Ακυρώθηκε γκολ του Σπανού ως οφσάιντ

4′ Ο Ανδρεοσόπουλος βγήκε σε θέση βολής από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, αλλά το τελείωμα που έκανε εξουδετέρωσε δύσκολα ο Κατσαμπέκης με τα πόδια

13′ Γκολ για τον Κεραυνό – Σέντρα του Ντόμα από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά μέσα από την περιοχή του Σπανού και 0-1

16′ Σουτ του Κασιώνη λίγο άουτ

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Δαβουρλή. Ο Ανδρεοσόπουλος έκανε την ενέργεια πέρασε και τον Κατσαμπέκη και προ κενής εστίας αστόχησε

23′ Γκολ για τον Κεραυνό – Ο Μιχαηλίδης από τα δεξιά έκανε ένα εντυπωσιακό σόλο και τελείωσε με το «μυτάκι» υποδειγματικά τη φάση για το 0-2

25′ Σουτ του Σπανού από κοντά μπλόκαρε ο Φατούρος

26′ Δοκάρι για τον Δαβουρλή – Ο Μακρής έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε στη συμβολή των δοκών του Κατσαμπέκη

29′ Καλό σουτ του Γαλαριώτη η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κατσαμπέκη

30΄Σουτ του Πρέμτο μπλόκαρε ο Κατσαμπέκης

33′ Ανάποδο ψαλίδι του Σπανογιάννη μπλόκαρε ο Φατούρος

55′ Σουτ του Σπανού η μπάλα λίγο άουτ

58′ Σουτ του Πρέμτο λίγο άουτ

61′ Εξαιρετική πάσα με τακουνάκι από τον Ντόμα, ο Σπανός βγήκε σε θέση βολής, αλλά το τελείωμα του ήταν κακό

63′ Κεφαλιά του Ευθυμιόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ

71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Δαβουρλή όταν σε διπλή προσπάθεια του Μακρή ο Κατσαμπέκης σε ισάριθμες περιπτώσεις απόκρουσε σωτήρια

74′ Γκολ για τον Δαβουρλή – Ο Κουμπουρλής έκανε εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη του Μαρκόπουλου ο οποίος προσπάθησε να διώξει αλλά ο μπακ των γηπεδούχων Μπάνη κέρδισε τις κόντρες και με σουτ εντός περιοχής έγραψε το 1-2

76′ Δοκάρι για τον Κεραυνό – Ο Ανδρέας Τρίγκας έπειτα από κόρνερ έκανε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σπανογιάννης προσπάθησε να σκοράρει αλλά το τελείωμα του πέρασε εκτός

77′ Νέα κεφαλιά Ανδρέα Τρίγκα η μπάλα πέρασε άουτ

83′ Ακυρωθέν γκολ του Μαρκόπουλου ως οφσάιντ

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ Κ’ 92 (Δ. Ράπτης): Φατούρος, Τσεκούρας (46′ Ευθυμιόπουλος), Μπάνη, Γασπαρινάτος (46′ Κουμπουρλής), Σ. Πρέμτο, Πολίτης, Μακρής, Γεράνιος (79′ Ανδρικόπουλος), Γαλαριώτης (79′ Γερόπουλος), Κ. Πρέμτο, Ανδρεοσόπουλος (59′ Κουλούρης).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Α. Ανδρούτσος): Κατσαμπέκης, Μαρκόπουλος, Κασιώνης, Α. Τρίγκας, Σπανογιάννης, Κούστα, Ν. Τρίγκας, Ντόμας (65′ Σταυριανόπουλος), Καραχανίδης (72′ Ζαφειρόπουλος), Μιχαηλίδης (46′ λ.τ. Τσιάτο), Σπανός (88′ Κουραχάνης).