Ο ΝΟΠ καθάρισε εύκολα τη ΝΕΠ και έδειξε ποιος είναι το «αφεντικό»

Εύκολη και άνετη νίκη πήρε η ομάδα πόλο του ΝΟΠ η οποία νίκησε με 15-7 την ΝΕΠ στο εμφύλιο της 4ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής πόλο και έδειξε ποιος είναι το «αφεντικό».

Ο ΝΟΠ ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και βρέθηκε να προηγείται με 4-0 για να φτάσουμε στο τέλος της 1ης περιόδου στο 4-2.

Η καλή απόδοση σε άμυνα και επίθεση συνεχίστηκε στη 2η περίοδο με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 7-3 υπέρ του ΝΟΠ.

Στην 3η περίοδο οι «δαίμονες» είχαν την απόλυτη υπέροχη καταφέρνοντας να πετύχουν 4 τέρματα και να μην δεχτεί κανένα.

Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα ενώ και οι δύο ομάδες έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε πολλούς νεαρούς αθλητές με το επιμέρους σκορ να είναι 4-4 για να φτάσουμε στο τελικό 15-7.

Αιχμή του δόρατος στην επίθεση του ΝΟΠ, ο Απόστολος Γεωργαράς με 5 τέρματα κα ο Παναγιώτης Γκότσης με 3.

Τα 8λεπτα: 2-4, 1-3, 0-4, 4-4.

ΝΕΠ: Λιβαθηνός, Κανελλόπουλος 3, Σαλπόγλου, Τουλγαρίδης, Τσίπης, Μπρακατσέλος, Σπανογιάννης, Κωνσταντακόπουλος 1, Πίτσικας, Καρράς, Αντίοχος 2, Καλαμάς 1, Δραγώνας, Τζίνης, Γιαννακόπουλος.

ΝΟΠ: Βυθούλκας, Αγγελόπουλος 2, Πολλάτος, Κανελλόπουλος 2, Γεωργαράς 5, Αλάτσης, Παπαχριστόπουλος 1, Μπετχαβάς, Βικάτος 2, Γκότσης 3, Ανδρικόπουλος, Πασσάς, Βουτσινάς, Λαμπάτος, Τριαντάφυλλος.