Πάτραι φουλ για Γ’ Εθνική με… Δημητρακόπουλο!

ΣΚΟΡΕΡ: 16′ 43′ Δημητρακόπουλος, 39′ πέναλτι Γραμματικόπουλος

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΑΠΣ Πάτραι τα μπαράζ ανόδου, καθώς επιβλήθηκε πολύ εύκολα με 3-0 του Πανθυρεατικού και με το «καλημέρα» ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η πρώτη καλή φάση ήταν στο 9΄ με την κεφαλιά του Γεωργόπουλου που σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 16ο λεπτό σέντρα Μιχαλόπουλου από αριστερά, μονοκόμματο σουτ του Δημητρακοπούλου για το 1-0.

Στο 39΄ κερδισμένο πέναλτι για το Πάτραι, με το Νίκο Γραμματικόπουλο να κάνει το 2-0. Στο 43ο λεπτό σέντρα Ζέλου, κεφαλιά Δημητρακόπουλου για το τελικό 3-0. Οι πατρινοί έχασαν πολλές ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ, χωρίς να απειλούνται ιδιαίτερα από τον πρωταθλητή Αρκαδίας που έδειξε ότι είνια μια πολύ αδύναμη ομάδα.

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ: Αναστασοβίτης, Γερογιάννης, Γιαννόπουλος, Ζέλος, Παπαγεωργίου (81′ Αθανασόπουλος), Αγριμάκης (46′ Μπακάλης), Δημητρακόπουλος, Μιχαλόπουλος (81′ Κάρδαρης), Σαμπανέι (61′ Αλεξανδρής), Γραμματικόπουλος (71′ Φούφουλας) Γεωργόπουλος

ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ: Ν. Σαβουρδος, Κλεόπας, Κολοστούμπης, Καπράνος (65′ Π. Σαβουρδος) Αφανής, Αλλουπογιάννης (46′ Λυτριβης), Χατζηγιάννης (46′ Δημακος) Στρεμπας, Ράλλιος, Χαρμπαλής (77′ Σούρσος) Τακλής (46′ Αγγελόπουλος)