Πέταξαν μπουκάλι με νερό σε βοηθό διαιτητή στο ντέρμπι της Γ΄ Κατηγορίας

Η Δάφνη Πατρών πήρε μια σπουδαία νίκη με 2-0 επί του Ρομαϊκού και έκανε σημαντικό βήμα για την επιστροφή της στη Β΄ Κατηγορία έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή το Βασίλη Μπινιέρη που σκόραρε δις. Το ματς βέβαια στο τέλος επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του επόπτη, όπως αναφέρει στο φύλλο αγώνος και ο ρέφερι της αναμέτρησης, κύριος Τηλιγάδας.

«Στο 89ο λεπτό μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος από τη γηπεδούχο ομάδα αποφάσισα την οριστική διακοπή του αγώνα, διότι ο β΄ βοηθός δέχθηκε μπουκάλι γεμάτο νερό στο κεφάλι και συγκεκριμένα στο αριστερό αυτί, κατά τη ρίψη φίλαθλοι τον έβριζαν τον έφτυναν και φώναζαν: «Αντε μ…..ο, που θα αδικήσεις τον Ρομαϊκό θα σε γ….ε». Το σκορ σε αυτό το λεπτό ήταν 2-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας».