Παναχαϊκός και Α.Ε. Ροϊτίκων για άνοδο!

Σπουδαία νίκη που τον διατηρεί στην πρώτη θέση σημείωσε ο Παναχαϊκός που επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Λεοντίου στο γήπεδο Προσφυγικών. Η ομάδα του Σουλίου προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με το Χρήστο Σπανό, ενώ το 0-2 διαμόρφωσε ο Κόλλιας σε φάση διαρκείας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. “Ζωντανή” η Α.Ε. Αρόης που επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού Καμαρών και ανέβηκε στη 2η θέση.

Στο ντέρμπι του Β΄ Ομίλου η Α.Ε. Ροϊτίκων παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από τον Α.Ο. Τριταίας, έκανε την ολική ανατροπή και επιβλήθηκε με 3-2, ανεβαίνοντας στην κορυφή. Τα γκολ των “πορτοκαλί” σημείωσαν οι Αλεξόπουλος, Α. Γιαννόπουλος και Κάππας.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κρίνος-Μετόχι 3-1 (Γ. Ν. Τζίφας (2), Νιφόρας – Πουλής)
Α.Ε. Ροϊτίκων-Α.Ο. Τριταίας 3-2 (49΄Αλεξόπουλος, 55΄Α. Γιαννόπουλος, 70΄Κάππας – 15′ Μπαλαλάς, 38΄Α. Χριστόπουλος)