“Παρθενική” νίκη για την ΑΕ Αιγείρας/Ακράτας

Αιγείρα/Ακράτα-ΑΠΟ Αρόης 3-1 (43’ Παναγόπουλος, 80’ πεν. Ιωάννου, 90’ Σακελλαρόπουλος / 45′ Αμαρίλντο)

Διαιτητής : Τηλιγάδας (Ζούλης-Θεοφανόπουλος)

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-1, η Αιγείρα/Ακράτα κατάφερε να επιβληθεί της αξιόμαχης ΑΠΟ Αρόης και να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα αλλά και γενικότερα στην Α’ Κατηγορία μετά την ένωση των δύο σωματείων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 43’ λεπτό με τον Παναγόπουλο, αλλά ο Αμαρίλντο δύο λεπτά μετά και πριν κλείσει το ημίχρονο ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη οι Ακρατινοί πίεσαν για την νίκη και στο 80’ λεπτό κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ιωάννου για το 2-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στην εκπνοή της αναμέτρησης ο Σακκελαρόπουλος.

Α.Ε. ΑΙΓΕΙΡΑΣ/ΑΚΡΑΤΑΣ (Χ. Γκρέκας): Λεπενιώτης, Λέσι (58’ Παππάς)  Παναγόπουλος, Τσούρας, Ιωάννου, Μαυρομάτης (49’ Κανελλής), Καυγάς (8’ Πρέζας), Έξαρχος, Κλουκίνας (62’ Σακελλαρόπουλος), Παράνομος, Μούτσα.

ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ (Γ. Λεγάτος): Μποσγανάς, Χαρικιόπουλος, Πρίντεζης, Καραβάτσος, Αμαρίλντο, Βερβέρογλου, Ζαφειρίου (83’ Κόντος), Τσίνας (58’ Ποδαράς), Φέλερης, Δημητρέλης, Καμπέρης (67’ Μοναστήρας).