«Πεντάρα» για τον ΠΑΟΚ Πάτρας

Διαιτητής: Πολυγένης

Την Δεύτερη του νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει ο ΠΑΟΚ Πατρών, αφού επικράτησε της Αυτόνομης με σκορ 5-2. Οι παίχτες του Νίκου Σταυρόπουλου κατάφεραν να παίξουν δημιουργικό ποδόσφαιρο και στο 32′ άνοιξαν το σκορ με τον Ραφαήλ Χότζα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56’ο Κούρσαρος έκανε το 0-2. Στο 58′ ο Ρ. Χότζα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 για να έρθει στο επόμενο λεπτό ο Κύριος να μειώσει σε 1-3.

Όμως ο μεγάλος πρωταγωνιστής της χθεσινής αναμέτρησης Ρ. Χότζα δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με άλλα δύο γκολ στο 66′ και στο 76′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-5 . Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε στο 87′ ο Ταλιαντζής.

Αρχικές συνθέσεις:

ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΠΟ (Α.Παπαλάμπρου): Φώτης, Δημακόπουλος, Δανίσκας, Χαρίτος, Βάτσικας, Αλεξόπουλος, Τάντουλας, Κύριος, Λιαρομμάτης, Σερέτης.

ΠΑΟΚ ΠΑΤΡΩΝ (Ν.Σταυρόπουλος): Γιαννικόπουλος, Κανελλακόπουλος, Τσίρος, Κούρσαρος, Σγούρας, Ξυπολιάς, Χαντάι, Λαχανάς, Χότζα, Γεροντίδης, Γραμματικόπουλος.