Πρώτη νίκη με ανατροπή για την Αναγέννηση Πατρών

Γήπεδο Ζαρουχλεΐκων: Βύρωνας Ξυπολιάς

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Αβραμοπούλου-Γεωργακόπουλος)

Σκόρερ: 51′ Τζελέπης,67’Ζαφειρόπουλος – 44’Χρονόπουλος

Την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Αναγέννηση Πατρών καθώς επικράτησε του Πήγασου με σκορ 2-1.

Πλέον η ομάδα του Λαδόπουλου έχει πέντε βαθμούς και ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία καθώς την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Λιμνοχώρι.

Αντιθέτως ο Πήγασος παραμένει ουραγός της βαθμολογίας καθώς μετά από 6 αγωνιστικές έχει μόλις ένα βαθμό και την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Πάτρα 2005 σε ένα ματς «must win».

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η διαιτησία του Παπαδόπουλου και των βοηθών του ήταν πολύ καλή.

ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

5′ Φάουλ του Χριστόπουλου κεφαλιά Τσίφα πάνω από τα δοκάρια.

9′ Σουτ του Κακαφώνη θα απομακρύνει πάνω στην γραμμή ο Χρονόπουλος.

20′ Σέντρα του Μικελάτου από τα αριστερά αμαρκάριστος ο Αποσκίτης θα πάρει την κεφαλιά αλλά η μπάλα θα καταλήξει πάνω από τα δοκάρια.

25′ Σέντρα Αθανασοπούλου μονοκόμματο σουτ του Καλογερόπουλου άουτ.

32′ Σουτ του Μικελάτου η μπάλα θα κοντράρει σε αντίπαλο και θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

40′ Φάουλ του Τσίφα από το όριο της μεγάλης περιοχής η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

43′ Φάουλ του Μικελάτου από τα αριστερά ο Σοφίλας θα ακουμπήσει την μπάλα τα ακροδάχτυλα αυτή θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και θα καταλήξει κόρνερ.

44′ Κόρνερ πάσα του Γεωργούση στον Μπαλάση αυτός θα βγάλει την σέντρα και με κεφαλιά ο Χρονόπουλος θα   κάνει το 0-1.

51′ Σέντρα από τα δεξιά από ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης στο δεύτερο δοκάρι αμαρκάριστος ο Τζελέπης με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 1-1.

67′ Φάουλ του Παναγόπουλου από τα δεξιά κεφαλιά του Ζαφειρόπουλου για την ολική ανατροπή και το 2-1.

71′ Φάουλ του Μικελάτου πάνω από τα δοκάρια.

77′ 2η κίτρινη κάρτα στον Τσίμπιτση καθώς απαγόρεψε στον ποδοσφαιριστή του Πήγασου να εκτελέσει γρήγορα το φάουλ μετά από υπόδειξη του Διαιτητή της αναμέτρησης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ (Φ. Σχοινάς): Σοφίλας, Αργυρόπουλος (46΄Παναγόπουλος),Γρουζής, Ζαφειρόπουλος, Αθανασόπουλος, Αδαμόπουλος,Τσίφας, Τζίφας (46΄Μούγκουλης), Κακαφώνης (58΄Τσίμπιτσης),Τζελέπης (92΄Χουσελάς), Χριστόπουλος.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ (Κ.Σπαθής-Κ.Νιοτόπουλος):  Τρίγκας, Φωτόπουλος, Μικελάτος, Γελάσιος,Χρονόπουλος, Αθανασόπουλος, Γεωργούσης, Ηρακλέους (75΄Σπηλιωτόπουλος), Μπαλάσης (53΄Παπαδημητρακόπουλος), Καλογερόπουλος (60΄Παναγιωτακόπουλος), Αποσκίτης.