«Σεφτέ» στις νίκες με τεσσάρα για τον Ατρόμητο Ζαρουχλεΐκων

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Αμαζόνες Κορινθίας 4-0

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα του Ατρόμητου Ζαρουχλεΐκων, αφού κατάφερε να κερδίσει τις Αμαζόνες Κορινθίας με σκορ 4-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τον Ατρόμητο να έχει κάποιες καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς στο 46′ η Ακριβή Βασιλακοπούλου  με ωραίο πλασέ από τα αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια ανέλαβε δράση το βαρύ πυροβολικό της ομάδας η Ιωάννα Κορλού και με δύο γρήγορα γκολ στο 49′ και 55′ τελείωσε το παιχνίδι και τις όποιες ελπίδες είχαν οι Αμαζόνες για θετικό αποτέλεσμα.

Στο 71′ η Ευαγγελία Γεωργίου “άγγιξε” το γκολ αλλά το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Το κερασάκι στην τούρτα και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό η Χαρά Μερτή .

Αρκετός κόσμος βρέθηκε στο γήπεδο των Ζαρουχλεΐκων σήμερα για να στηρίξει την γυναικεία ομάδα του Ατρομήτου στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ατρόμητος (24/11) θα αντιμετωπίσει στο ντέρμπι της Πάτρας τον Ίκαρο Πετρωτού.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΖΑΡΟΥΧΛΕΪΚΩΝ: Δ.Κολοβού, Κωβαίου, Μ. Κολοβού (82’Γαρδούνη), Καλτσανά, Ανδρουτσοπούλου, Γεωργίου,Μερτή (82’Πετράτου), Παπαχρήστου(63’Μήλα), Μακρή,Κορλού (70’Κατσαΐτη), Βασιλακοπούλου.