Σε καλό δρόμο ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

Το τρίτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας έδωσε το Σάββατο (29/8) η ομάδα του Αγίου Βασιλείου.

Συγκεκριμένα, ο Κεραυνός κέρδισε με 4-2 εκτός έδρας την Νίκη Προαστείου και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο αναφορικά με την προετοιμασία του για τη νέα περίοδο.

Η ομάδα του Τάκη Λάγκη βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 1-0, ενώ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου δέχτηκε και το 2-0. Στη συνέχεια όμως ο Κεραυνός βρήκε τις απαντήσεις. Αρχικά ο Ανδρέας Τρίγκας με ανάποδο ψαλίδι μέσα από την περιοχή μείωσε σε 2-1. Στη συνέχεια ο Κούστα με εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής έφερε το ματς στα ίσια για το 2-2.

Το 3-2 για την ομάδα του Κεραυνού σημείωσε ο Κωστίκας και το τελικό 4-2 ο Σαρρής.