«Σκαρφάλωσε» βαθμολογικά ο Διαγόρας Βραχνεϊκων

Σημαντική νίκη με 2-0 σημείωσε ο Διαγόρας Βραχνεϊκων απέναντι στον Ολυμπιακό Ζαχάρως και «σκαρφάλωσε» στους 23 βαθμούς.

Στο 23’ λεπτό ο Τζανέτος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Πέτρου και στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με ατομική ενέργεια του Γεωργαντόπουλου, ο οποίος σέρβιρε στον Κοτσόκολο, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 57’ λεπτό οι Βραχνιώτες «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη, όταν σε εντυπωσιακή ενέργεια του Ούτσικα, ο νεαρός γύρισε στον Γεωργαντόπουλο, το πλασέ του οποίου κατέληξε στα δίχτυα του Καπετανάκη.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ : Πέτρου, Ασπρογιάννης (82’ λ.τ. Γκολφινόπουλος), Σταυρόπουλος, Τρίγκας, Νικολόπουλος, Καλλιτσουνάκης Τριανταφυλλόπουλος, Κοτσόκολος (45’ λ.τ. Σχοινάς), Νιφορόπουλος (84’ Παπαδόπουλος), Ούτσικας (85’ Βασιλόπουλος), Γεωργαντόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ : Καπετανάκης, Γκούσκος, Καλαντζής, Τσίτσος, Καπλάνης, Κατσιώλης, Πλαστουργός (37΄Κανάνι), Τζανέτος (30΄λ.τ. Κατελούζος), Κακολύρης (78΄Παπαδόπουλος), Παναγόπουλος, Σκοζάι.