Σπουδαία νίκη για την Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας

Σημαντική βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε η Αθλητική Ένωση Αιγείρας/Ακράτας επικρατώντας της Νίκης Προαστείου με 2-1.

Η ομάδα του Χρήστου Γκρέκα σημείωσε και τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο με δράστες τους Δημήτρη Κλουκίνα αρχικά στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης και τον Άγγελο Πρέζα εννέα λεπτά αργότερα (30′).

Οι φιλοξενούμενοι να σημειωθεί πως είχαν δοκάρι στο 4ο λεπτό με τον Απόστολο Ξύδη.Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στην λήξη του παιχνιδιού (90′) με τον Καλογεράτο.

Α.Ε. ΑΙΓΕΙΡΑΣ/ΑΚΡΑΤΑΣ (Χ. Γκρέκας): Γκανατσούλας, Παππάς (89΄ Αγγελάκης), Καυγάς, Τσούρας, Έξαρχος, Αλέφαντος (72΄ Κυρίκος), Σακελλαρόπουλος, Πρέζας, Κλουκίνας (89΄ Παναγόπουλος), Καλέλης (85΄ Ζίζηλας), Μαυρομμάτης.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Πολύδωρος, Γαλάνης, Ξύδης, Σταυρ. Δημόπουλος, Καϊμακάς, Μουστάκας, Ευαγγέλου (40΄ Βρεττάκης), Αυγέρης, Καταβάτης, Σαμαντάς (64΄ Καλογεράτος).