Στην κορυφή χωρίς αντίπαλο η Θύελλα Αιγίου

Ανέβηκε η διαφορά που χωρίζει την Θύελλα Αιγίου από την Α.Ε. Καλαβρύτων στο +5, ύστερα από τη νίκη 5-0 της Θύελλας απέναντι στην Αργυρά και την ισοπαλία 2-2 της ΑΕΚ με τον Αστέρα στην Τέμενη, που ήταν η πρώτη, ενώ σταμάτησε και το σερί 9 νικών που είχε η ομάδα των Καλαβρύτων.

Η Θύελλα Αιγίου σημείωσε το πρώτο γκολ στο 17΄ με τον Γιώργο Καραΐνδρο, ο Διαμαντόπουλος έκανε το 2-0 στο 32ο λεπτό, ο Μαρδάς διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου 3-0 στο 41΄και με δυο γκολ ο Δημήτρης Καραΐνδρος (60΄, 69΄) το τελικό σκορ.

Θύελλα Αιγίου: Κουρτάκης, Αθανασίου, Ράμμος (46΄ Μακρυγιαννάκης), Μαρδάς (66΄ Λάμκα), Ραπάι, Νικολάου, Σωτηρόπουλος, Διαμαντόπουλος (46΄ Τιμοθέου), Γ. Καραΐνδρος (62΄ Μουρτίκας), Δ. Καραΐνδρος, Γκιώνης (46΄ Νικολακόπουλος).