Συνεχίζουν με νίκες Κεραυνός Αγ. Βασιλείου και Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας

Η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας επικράτησε με 5-1 του Δαβουρλή Κ΄92 που προηγήθηκε στο σκορ, ενώ ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου πιο αγχωτικά επικράτησε με 2-1 του Αετού Ρίου στο ντεμπούτο του Νίκου Τσολόπουλου. “Έγκλημα” και τιμωρία για τον Αχαιό Σαραβαλίου που προηγήθηκε 2-0 του Ίκαρου Πετρωτού, αλλά ισοφαρίστηκε στο φινάλε, χάνοντας και πέναλτι με τον μέχρι τότε πρωταγωνιστή του Σωτήρη Μικελάτο, με τον Κατσαίτη να αποκρούει σωτήρια.

Αναβλήθηκε το προγραμματισμένο ματς του Β’ Ομίλου ανάμεσα στη Θύελλα Πατρών και τον Πήγασο. Οι διαιτητές αφού εξετάσανε τον αγωνιστικό χώρο διαπίστωσαν ότι ήταν αδύνατο να διεξαχθεί ο αγώνας, καθώς ήταν σε κακή κατάσταση μετά τη συνεχή βροχόπτωση.

Οριστική διακοπή είχαμε και στο ματς της Β΄ Κατηγορίας, Φαραϊκός-Σταροχώρι στο 15ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των “πρασίνων” με γκολ του Γ. Αντωνακόπουλου από το 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Διακόπηκαν επίσης τα ματς Αστέρα Τσουκαλεΐκων – Δίας (0-0), Πετεινοί-Φλόγα Ροδιάς (1-2), Νίκη Προαστείου-Α.Ε. Καλαβρύτων (1-2) και Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι (0-0).

Παρακολουθήσατε μέσω του www.patragoal.gr την εξέλιξη των σημερινών αναμετρήσεων στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαΐας. To “Livescore” είναι μια προσφορά του ψητοπωλείου “στη Σχάρα” (Κορίνθου και Τριών Ναυάρχων).

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου 0-0 (40΄οριστική διακοπή)

Αχαιός Σαραβαλίου-Ίκαρος Πετρωτού 2-2 (25΄, 49΄, Μικελάτος – 65΄Γαβριήλ, 84΄ Λαμπρόπουλος, Χαμένο πέναλτι: 90΄Μικελάτος, απέκρουσε ο Κατσαίτης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου (αναβλήθηκε)

AΠΣ Πάτραι-Εθνικός/ Πολύτεκνος 2-0 (1΄Δημητρακόπουλος, 55΄Γραμματικόπουλος) – Χαμένο πέναλτι 44′ Σαμπανέι (Πάτραι) ΕΞΕΛΙΞΗ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας-Δαβουρλής K. 92 5-1 (39΄, 45΄+2΄, 65΄Σπανός, 73΄αυτ. Πολίτης, 85΄ Ξύδης – 16΄ Κουμπουρλής)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Ρίου 2-1 (22΄, 55΄ Καραχανίδης – 74΄Παπαχριστόπουλος)

Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα 1-2 (14΄Πατρώνης – 17΄ Γ. Τσαβαλάς, 33΄Γκλαβάς – οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι 0-0 (οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φαραϊκός-Σταροχώρι 0-1 (3΄ Γ. Αντωνακόπουλος – 15΄ οριστική διακοπή)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πετεινοί-Φλόγα Ρόδιας 1-2 (14΄ Καλόφωνος – 35΄Κατσαούνης, 37΄Γ. Χριστόπουλος – 38΄οριστική διακοπή)

Α.Ε. Αιγίου-Αργυρά Πατρών 0-0