“Σφαλιάρα” στο 90΄ από τον κακό δαίμονά της

Με το παιχνίδι ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τα Χανιά έπεσε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Super League 2, με τους Κρητικούς να “κλέβουν” τη νίκη στο 90′, όταν με πλασέ του Ανδρέου έκαναν το 0-1, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα οι Αχαιοί είχαν χάσει ευκαιρία με τον Πολίμο να ανοίξουν αυτοί το σκορ.

Φιλμ:

6′ Σουτ του Πολίμου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
11′ Καλή στιγμή για το 0-1. Σέντρα του Κάσσου σουτ στην κίνηση του Αρναρέλλη η μπάλα άουτ.
15′ Σέντρα του Κολ κεφαλιά του Σταμοπουλου μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
32′ Σουτ του Σιατραβάνη άουτ.
35′ Από πλάγιο του Σταμόπουλου σουτ του Σιατραβάνη άουτ.
47′ Ο Κουσκουνάς από πλάγια θέση δεν μπορεί να σκοράρει η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
51′ Σέντρα του Πολίμου σουτ του Σιατραβάνη κοντράρει στον Αρναρέλλη και καταλήγει κόρνερ.
56′ Σουτ του Λινάρδου στην πορεία της μπάλας ο Μωραΐτης το σουτ του οποίου κοντράρε στον Ανδρέου και κατέληξε κόρνερ.
58′ Ευκαιρία από εξαιρετική ενέργεια και γύρισμα του Βρεττού το σουτ του Λεοζίνιο απέκρουσε ο Σούλης.
74′ Φάουλ του Σιατραβάνη αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
90′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Δημητριάδη κόντρα πάνω στον Κουσκουνά και ο Ανδρέου με πλασέ το 0-1.

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος (90+3′ Ρουγκάλας), Σταμόπουλος, Πατάπης, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης, Λινάρδος (83′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος (67′ Μαυριάς), Μωραΐτης, Τσελεπίδης.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μουμίν, Τριανταφυλλάκος, Βρεττός (90+1′ Παπαχρήστος), Λεοζίνιο (59′ Καρτσαμπά