Site icon Παίζει μπάλα μόνο του! | Patra Goal

Τίμος Καβακάς: «Ήμασταν καταιγιστικοί και το 1-0 είναι μικρό σκορ»

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του και τη μεγάλη νίκη εμφανίστηκε στις δηλώσεις του στην ΕΡΤ-3 ο πρώην προπονητής της Παναχαϊκής και νυν του ΟΦ Ιεράπετρας, Τίμος Καβακάς.

Συγκεκριμένα ανέφερε: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι παίζαμε με μια ιστορική και καλή ομάδα που μας δημιούργησε προβλήματα στο πρώτο μέρος. Μοιρασμένες οι ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε κάποια πράγματα, ήμασταν καταιγιστικοί και το 1-0 είναι μικρό. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά, όμως συνεχίζουμε την δουλειά γιατί το έργο μας είναι δύσκολο για την συνέχεια.

Η ομάδα παρουσιάζει βελτίωση στο αγωνιστικό κομμάτι, όμως σε πολλά ματς έχουμε χάσει βαθμούς από λεπτομέρειες. Μέσα από την καλή δουλειά που κάνουν τα παιδιά θα μαζέψει βαθμούς. Πιστεύουμε στα παιδιά μας, και έχουμε μια διοίκηση που δεν πιέζει και ο καθοριστικότερος παράγοντας είναι αυτός».