ΤΟΥ ΠΡΟΚΟΠΗ Χ. ΚΟΓΚΟΥ

Σε εξέλιξη το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Παναχαϊκή και το Πάτραι που διεξάγεται στο γήπεδο της Αγυιάς.

Το patragoal.gr βρίσκεται στο γήπεδο και θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη της αναμέτρησης…

ΦΑΣΕΙΣ

10΄ Η Παναχαϊκη έχει την υπεροχή αυτά τα πρώτα λεπτά αλλά δεν έχει δημιουργήσει κάποια επικίνδυνη στιγμή

11΄ ΓΚΟΛΛ: Η Παναχαϊκή ανοίγει το σκορ μετά από πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Μπουρλακη που μπήκε από τα δεξιά και αφού πέρασε ένα αντίπαλο, έδωσε έτοιμο γκολ τον Χαντί ο οποίος με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυά

20΄: Η Παναχαϊκή μετά το 1-0, εξακολουθεί να πιέζει  ψηλά και να έχει την κατοχή της μπάλας

22΄ Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή με τον Κέρι να εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα δεν ηταν πολύ δυνατή και μπλόκαρε ο Βορύλλας

30΄Στα τελευταία λεπτά το Πάτραι έχει κερδίσει χώρο στον αγωνιστικό χώρο και προσπαθεί να πιέσει την Πατρινή ομάδα.

45΄ Πρώτη ευκαιρία για το Πάτραι τον με τον Σ. Γερογιάννη να μπαίνει δυνατά από τα αριστερά, να φτάνει στη περιοχή και να κάνει το σουτ άλλα έδιωξε ο Μικές με τα χέρια.

46΄: Με πολλές αλλαγές έχουν ξεκινήσει στο β΄ ημίχρονο, οι δυο ομάδες. Στην Παναχαικη αγωνίζονται οι Λινάρδος, Κωνσταντακόπουλος, Ρουγκάλας, Τοπάλ, Παπαχρονόπουλος, Π. Καρακλαιτς, Λιμάτσι, Ζυγκερίδης,

55′: Η Παναχαϊκη παρά τις αλλαγές στην 11αδα, έχει μπει πιο δυνατά και πιέζει.

58΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Λιμάτσι να μπαίνει από δεξιά και να βγαίνει τετ α τετ με τον Βορύλα αλλά ο τελευταίος έδιωξε σε κόρνερ

65΄ ΓΚΟΛΛ: Η Πατρινή ομάδα κάνει το 2-0 όταν μετά  από ωραία σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Π. Καρακλάιτς και ο τελευταίος με γυριστό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυά

75΄ : Η ομάδα του Παπαδόπουλο κυριαρχεί στο β΄ ημίχρονο, είναι αυτή που συνεχίζει να πιέζει και δεν έχει αφήσει το Πάτραι να πλησιάσει την εστία του Κολοβούρη

77΄ ΓΚΟΛΛ: Η Παναχαϊκή κάνει το 3-0 μετά από ωραία προσπάθεια του Π. Καρακλάιτς ο οποίος έφυγε στη αντεπίθεση, πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το πλασέ όμως ο Ζυγκερίδης βρέθηκε στη πορεία της μπάλας και την έσπρωξε στα δίχτυα

80΄: ΠΕΝΑΛΤΙ: Η Πατρινή ομάδα κέρδισε πέναλτι με τον Καρακλάιτς αλλά το εκτέλεσε ο Λινλαρδος ο οποίος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

82΄ ΓΚΟΛ: Ο Π. Καρακλάιτς σε σπουδαία μέρα αφού με πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0 με τον Σέρβο να σημειώνει το 2ο προσωπικό του γκολ

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης (32΄ Μικές, 59΄Κολοβούρης), Στεργίδης, Στασινόπουλος, Τσακαμάκης, Τσιάρας, Σίλβαμ Χαντί, Μπουρλάκης, Κέρι, Τριμμάτης και Αλεξόπουλος.

ΠΑΤΡΑΙ (Σαρρής):Βορύλλας, Β. Γερογιάννης, Σ. Γερογιάννης, Στανής, Πυλαρινός, Σούλης, Ν. Βλασόπουλος, Θ. Βλασόπουλος, Ζελενίτσας, Καπετανάκης, Μητρόπουλος.

*Διαιτητής ο Φωκάς (Αχαΐας) με βοηθούς τις Σταθόπουλου-Αβραμόπουλου (Αχαΐας).

Το Πάτραι τίμησε την Παναχαϊκη

Πριν από την έναρξη του αγώνα, η διοίκηση  του Πάτραι παρέδωσε τιμητική πλακέτα στην διοίκηση της Παναχαϊκής για την άνοδο της στην Σούπερ Λιγκ 2. Την πλακέτα παρέδωσε ο παίκτης του Πάτραι και παλιός παίκτης της Παναχαϊκής, Ντίνος Φούφουλας στον τεχνικό διευθυντή της ομάδας Λεωνίδα Κυβελίδη.

*Στο γήπεδο λόγω και της αρκετής ζέστης, βρίσκονται λίγοι φίλαθλοι.

*Στα επίσημα του γηπέδου βρίσκεται εδώ και λίγα λεπτά ο εκπρόσωπος τον Αμερικάνων επενδυτών Π. Σταθάκης.

* Το επιβεβλημένο λόγω της έντονης ζέστης, cooling break έδωσε ο Φωκάς.

• Στην κερκίδα βρίσκεται και παρακολουθεί ο πρώην πλέον παίκτης της Παναχαϊκής Ανδ. Μαστραντωνάκης.