Τεσσάρα παραμονής για τον Κρίνο

Ο Κρίνος ήταν ο μεγάλος νικητής στο μπαράζ παραμονής απέναντι στην Αργυρά, αφού επικράτησε σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με 4-1 και παρέμεινε στην Β’ Κατηγορία, με την Αργυρά να υποβιβάζεται στην Γ’ Κατηγορία.

Μόλις στο 2’ λεπτό η Αργυρά προηγήθηκε με τον Καψή, για να ισοφαρίσει ο Κρίνος στο 14’ με τον Κόλλια.

Λίγα λεπτά μετά είχαμε διακοπή για τουλάχιστον μια ώρα, αφού φίλαθλοι πέταξαν μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής Παπαδόπουλος περίμενε ισχυρή αστυνομική δύναμη για να επαναρχίσει τον αγώνα.

Όταν τελικά αυτό έγινε, ο Κοντοσώρος στο 31’ λεπτό έβαλε τον Κρίνο μπροστά στο σκορ με 2-1, ενώ στο 57’ λεπτό αποβλήθηκε ο Μαχαίρας και οι κιτρινόμαυροι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές.

Αυτό όμως δεν τους πτόησε καθόλου και με δυο ακόμα τέρματα του Σοφιανού στο 71’ και 73’ λεπτό, κατάφεραν να πάρουν την μεγάλη νίκη που τους κράτησε στην Β’ Κατηγορία.

Στο 92’ λεπτό αποβλήθηκε για λογαριασμό της Αργυράς ο Ρότας.