«Τζάμπα» ήττα για το Διαγόρα Βραχνεΐκων από τον Τηλυκράτη Λευκάδας!

Δεν άξιζε την ήττα ο Διαγόρας Βραχνεΐκων κόντρα στον ισχυρό Τηλυκράτη Λευκάδας (0-1) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αλλά ο Παναγιωτόπουλος στο 82ο λεπτό ήταν τυχερός και με κόντρα, σημείωσε το γκολ της νίκης για την ομάδα του.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες, ενώ στο δεύτερο μέρος ο σύλλογος της Αχαΐας, ήταν εμφανώς καλύτερος, αλλά δεν μετουσίωσε σε γκολ κάποιες από τις φάσεις που δημιούργησε, γνωρίζοντας μοιραία την ήττα.

ΦΙΛΜ:
10΄ Καλό σουτ του Αλεξανδρή η μπάλα άουτ.
21΄ Εκτέλεση φάουλ του Βλασόπουλου, απομάκρυναν οι αμυντικοί του Τηλυκράτη.
30΄ Σουτ από πλεονεκτική θέση του Σταυρόπουλου η μπάλα κόρνερ.
32΄ Ευκαιρία για Τηλυκράτη, με την σέντρα σουτ του Τσιότρα, απέκρουσε ο Μικές.
36΄ Σουτ του Σκεπετάρη, μπλόκαρε ο κίπερ των φιλοξενουμένων.
39΄ Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργαντόπουλου, «σκαστή» κεφαλιά του Αλεξανδρή, ελάχιστα άουτ.
49΄ Μεγάλη φάση ο Τηλυκράτης μετά από σουτ του Τόσκα, απέκρουσε ο Μικές.
54΄ Σουτ του Γεωργαντόπουλου από πλεονεκτική θέση η μπάλα ελάχιστα άουτ.
63΄ Τετ α τετ ο Σκεπετάρης, αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ ο Μπατσιώτης.
74΄ Ωραίο σουτ του Αποστολόπουλου η μπάλα ελάχιστα άουτ.
82΄ Δυνατό σουτ του Δημήτρη Παναγιωτόπουλου η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Α. Ζήκος): Μ. Μικές, Ν. Βλασόπουλος, Σταυρόπουλος (87΄ Παπαδόπουλος), Σιδέρης, Καπετανάκης, Καλλιτσουνάκης, Θ. Βλασόπουλος, Αποστολόπουλος, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος (87΄ Καϊμακάς), Σκεπετάρης

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Α. Παντζιάρας): Μπατσιώτης, Πανταζής, Καταγής, Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Ταϊρης, Γκέτσι, Τσιότρας, Τόσκα (65΄ Περιστέρης), Νικλητσιώτης, Σιμόνι.