Τους… χόρεψε «σάμπα» ο Άρης Πατρών! ️

ΣΚΟΡΕΡ: (60’ Σπανός, 66’ πεν. Γράβαλος, 69’ Οικονομόπουλος / 30’ Κριστιάν Ντα Κοστα)
ΔΟΚΑΡΙΑ: 2’ Αγγελής, 78’ Μαρκόπουλος.

Ένα σπουδαίο φιλικό έδωσε χθες, στο γήπεδο των Προσφυγικών, ο Άρης Πατρών, καθώς αναμετρήθηκε με μια Μικτή ομάδα Βραζιλιάνων και Ελλήνων γνώριμων στο κοινό. Το σκορ έληξε 3-1 υπέρ της ομάδας της Πάτρας που διασκέδασε τις εντυπώσεις κόντρα στους Βραζιλιάνους που φωτογραφήθηκαν με φίλους του ποδοσφαίρου, χαρίζοντας στιγμές μαγείας.

Σπανός, Γράβαλος και Οικονομόπουλος οι σκόρερ για το συγκρότημα του Θανάση Παπουτσή, που είχε και δύο δοκάρια με τους Αγγελή και Μαρκόπουλο.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ
1’ Σέντρα Κωστή από αριστερά, πλασέ Σπανού, απόκρουση του «Τζόβολης».
2’ ΔΟΚΑΡΙ: Κεφάλια Αγγελή στο οριζόντιο δοκάρι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ Μητρόπουλου
14’ Γύρισμα Κωστή από αριστερά, προβολή Σπανού, μπλόκαρε ο «Τζόβολης».
18’ Σουτ Λουτσιάνο, απέκρουσε ο Σουγλέρης.
18’ Σκαφτή πάσα του Μητρόπουλου, ο Κουτρούμπας στην καρδιά της περιοχής πλασάρει με το αριστερό άουτ.
20’ Σουτ του Τιάγκο Μέλο, ψηλά άουτ.
28’ Μπαλιά Λουτσιάνο, σουτ Μπίρο Μπίρο μπλόκαρε ο Σουγλέρης.
28’ Σέντρα Μητρόπουλου πλασέ σε κενή εστία Σπανού, η μπάλα παράλληλα με το τέρμα στην αγκαλιά του «Τζόβολη».
30’ ΓΚΟΛ: Ο Κριστιάν Ντα Κοστα έφυγε από μπαλιά του Λουτσιάνο στη περιοχή από αριστερά, κέρδισε την κόντρα με τον Σουγλέρη και πλάσαρε σε κενή εστία για το 0-1.
32’ Σέντρα Κωστή, πλασέ Αγγελή, απέκρουσε ο «Τζόβολης».
36’ Σουτ του Κουτρούμπα άουτ.

-Β’ ΜΕΡΟΣ-

47’ Λουτσιάνο στον Ντα Κόστα που βγαίνει τετ α τετ, με το σώμα αποκρούει ο Σουγλέρης.
53’ Σουτ Γεωργοπούλου άουτ.
58’ Σουτ μακρινό Νικολοπούλου άουτ.
60’ ΓΚΟΛ: Σέντρα Οικονομόπουλου από αριστερά, προβολή Σπανού στο α’ δοκάρι (1-1).
62’ Σουτ εκτός περιοχής του Νικολοπούλου, απομάκρυνε σε κόρνερ δύσκολα ο «Τζόβολης».
66’ ΠΕΝΑΛΤΙ-ΓΚΟΛ: Κεφαλιά του Σπανού στην περιοχή σταμάτησε σε χέρι αντιπάλου, Εκτέλεσε το πέναλτι ο Γράβαλος στην αριστερή γωνία (2-1).
69’ ΓΚΟΛ: Λάθος της άμυνας των Βραζιλιάνων. Σουτ του Οικονομόπουλου από τα αριστερά στα δίχτυα (3-1).
78’ Δοκάρι: Ο Μαρκόπουλος σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
79’ Σουτ του Γεωργόπουλου, ο «Τζόβολης» διώχνει σε κόρνερ.

Οι συνθέσεις:

Άρης Πατρών (Παπουτσής): Σουγλέρης (74’ Κερμπεσιώτης), Πανάρετος, Καταρτζόπουλος (41’ Μενύχτας), Δασουράς (51’ Κρεμμύδας), Μεντζελόπουλος (66’ Φραγκουλάκης), Κουτρούμπας (51’ Νικολόπουλος), Γεωργόπουλος, Μητρόπουλος (41’ Οικονομόπουλος), Κωστής (52’ Γράβαλος), Αγγελής (66’ Παπαϊώαννου), Σπανός (66’ Μαρκόπουλος).

Selecao: «Τζόβολης», Μπρίτο, Μπίρο Μπίρο, Βάγκνερ Λίμα, Τιάγκο Μέλο, Τιάγκο Μότα, Μαρσέλο Ντα Κόστα, Λουτσιάνο (79’ Νέλσον), Κριστιάν Ντα Κόστα…

Διαιτητές: Κ. Οικονόμου (Κωσταδήμας – Βαρελάς)