Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον ΠΑΟΚ Πάτρας

Φωτογραφία: Βύρωνας Ξυπολιάς

Ακόμη μία νίκη σημείωσε ο ΠΑΟΚ Πάτρας, καθώς επικράτησε εύκολα κόντρα στην Αυτόνομη με σκορ 5-2.

Με αυτή την νίκη η ομάδα του Νίκου Σταυρόπουλου βρέθηκε στην 6η θεση του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς και στο -1 από την 5η θέση και τα play off ανόδου.

Η χθεσινή αναμέτρηση κόντρα στην Αυτόνομη δεν χρίζει ιδιαίτερη ανάλυση καθώς ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 11′ με τον Θωμά,ο ίδιος παίχτης στο 25′ έγραψε το 2-0 για να έρθει στο 31′ ο Χαντάι να κάνει το 3-0,σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βάρδας στο 55′ και ο Χαντάι στο 62′ (2ο προσωπικό τέρμα) ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 5-0.

Η Αυτόνομη στο τελευταίο δεκάλεπτο σημείωσε δύο τέρματα με τους Μπεκιάρη στο 80′ με πέναλτι και του Δημακόπουλου στο 85′

Την επόμενη αγωνιστική και την προσεχής Τετάρτη (εμβόλιμη) ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕΚ Πατρών στο ντέρμπι των “μικρών” δικέφαλων με στόχο την νίκη, που θα τον φέρει όλο και πιο κοντά στην 5άδα, αλλά και μικρή “εκδίκηση” για την ήττα του πρώτου γύρου με 2-5 στο γήπεδο των Προσφυγικών.