Φιλική εντός έδρας ήττα για την Αχαϊκή

Την ήττα με 0-1 γνώρισε σε φιλικό η Αχαϊκή από τον Αίαντα Γαστούνης, χάρη σε ένα τέρμα του Γιώργου Παπαχριστόπουλου στο 42′ λεπτό της αναμέτρησης.

Το ματς καρέ-καρέ μέσα από το ilianews

2′: Κάθετα ο Μπαρδούσης, έβγαλε τετ α τετ τον Κουλούρη, πλασέ, απέκρουσε ο Καραμανλής.
3′: Ο Σουρανής έφυγε μόνος στην πλάτη της άμυνας, έστρωσε στον Πυρρή, τον μπλόκαραν οι αμυντικοί.
9′: Σέντρα του Δούλου στο πρώτο δοκάρι, πλασέ του Μπουζούρα άουτ.
15′: Κοντρόλ με πλάτη του Πυρρή και γύρισμα από το ύψος της περιοχής, σουτ άουτ.
26′: Σουτ του Βράπι λίγο άουτ.
29′: Φάουλ του Κοτσόκολου στο δεύτερο δοκάρι, πλασέ του Σάντος άουτ.
32′: Κάθετα ο Κοτσόκολος στον Πυρρή, πλασέ ψηλοκρεμαστά, απέκρουσε ο Αντωνόπουλος, νέο πλασέ του Τζαμπιρί, νέα επέμβαση του Αντωνόπουλου.
35′: Σουτ του Κουλούρη, απέκρουσε ο Καραμανλής.
37′: Φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Μπαρδούση ασίστ, πλασέ του Τσακοπιάκου άουτ.
40′: Ανεβαίνει ο Βασιλικόπουλος, αλλάζει με τον Κουλούρη, κάνει το πλασέ, απκρούει ο Κουλούρης, πλασέ του Μπουζούρα άουτ.
42′: Κόρνερ του Σταθάτου, η μπάλα στον Παπαχριστόπουλο, κοντρόλ και προσποίηση, σουτ στα δίχτυα.
45′: Αντεπίθεση με τον Τζαμπιρί, σουτ άουτ.
60′: Πλασέ του Πυρρή από καλή θέση άουτ.
73′: Σουτ του Βράπι από καλή θέση άουτ.

ΑΧΑΪΚΗ: Καραμανλής, Μπουρδέκας, Χούσα, Σάντος, Κούσουλας, Κοτσόκολος, Σακελλαρόπουλος, Τζαμπιρί, Σουρανής, Μπακάλης, Πυρρής.
(Α. Ντρέου, Στανής, Σάντι, Καρράς, Ντούβλης, Κωστόπουλος, Λαγός).

ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ: Αντωνόπουλος, Μπουζούρας, Βασιλικόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Μπαρδούσης, Γκρίλλας, Τσακοπιάκος, Δούλος, Κουλούρης, Βράπι, Σταθάτος.