Φιλική ισοπαλία στην Άρτα για την Παναχαϊκή

Παρακολουθήσατε μέσω του www.patragoal.gr λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση της Παναχαϊκής στην Άρτα απέναντι στην Α.Ε. Καραϊσκάκης, η οποία έληξε με σκορ 2-2.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1′ Ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση στην Άρτα.

15‘ Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα 15’ λεπτά της αναμέτρησης.

31′ ΓΚΟΟΛΛ για την Α.Ε. Καραϊσκάκης με σκόρερ τον Αλμπάνη που επιχείρησε όμορφο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σούλη.

42‘ Πέναλτι κερδίζει η Παναχαϊκή σε ανατροπή του Μωραϊτη μέσα στην περιοχή.

43′ ΓΚΟΟΛΛ για την Παναχαϊκή, αφού ο Μωραϊτης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 1-1.

Ημίχρονο στην φιλική αναμέτρηση με τις δύο ομάδες σε ένα πολύ μέτριο παιχνίδι να βρίσκονται στο 1-1.

Αρχίσε το β’ ημίχρονο της αναμέτρησης. Χωρίς αλλαγή η 11άδα των “κοκκινόμαυρων”.

52′ Επικίνδυνη στιγμή στην άμυνα της Παναχαϊκής, αφού ο Πολίμος σε προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα, λίγο έλλειψε να την στείλει στα δίχτυα του Βασίλη Σούλη.

56′ ΓΚΟΟΛΛ για την Παναχαϊκή και ανατροπή στο παιχνίδι, με τον Coll να εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή και προς τα δεξιά και ο Κυνηγόπουλος με εξαιρετική κεφαλιά μέσα από την περιοχή να γράφει το 1-2.

75‘ Στο παιχνίδι και ο Κώστας Ρουγκάλας, ο οποίος αναμένεται να αποτελέσει το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, στην θέση του Τσελεπίδη

86‘ Πέναλτι κερδίζει η ΑΕ Καραϊσκάκης και έχει την ευκαιρία να ισοφαρίσει την αναμέτρηση.

87′ ΓΚΟΟΛΛ για τους γηπεδούχους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενός πρώην “κοκκινόμαυρου”, του Λεωνίδα Κυβελίδη.

Τέλος του αγώνα με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Κοτσώνης, Τσελεπίδης (75′ Ρουγκάλας), Μαυριάς (65′ Λινάρδος), Μωραΐτης (65′ Αντωνακόπουλος), Coll (65′ Ymeraj), Σιατραβάνης (70′ Ιντζόγλου), Παπατόλιος (70′ Πατρώνης), Κυνηγόπουλος (65′ Μασούρας)