Φιλικό “μελανόλευκο”… καρέ στην Ακράτα

Μία ακόμη φιλική νίκη, αυτή τη φορά εκτός έδρας, σημείωσε ο Παναιγιάλειος με αντίπαλο την «συνδημότισσά» του Ακράτα.

Οι «μελανόλευκοι», παρότι είχαν πέντε απουσίες λόγω τραυματισμών ή ίωσης (Α. Σπανός, Μαχαίρας, Τσεκούρας, Α. Σπανός, Κοτσόκολος) είχαν καλό αγωνιστικό πρόσωπο και έφτασαν εύκολα στη φιλική νίκη με σκορ 4-0. Σκόρερ χρίστηκαν οι Μπελεζάκης (11΄) με κεφαλιά, Λιάτος (30΄) με σουτ εντός περιοχής, Χούσα (39΄) με σουτ εκτός περιοχής και Γκάτσης (53΄) με κοντινό πλασέ.

Α.Ε. ΑΙΓΕΙΡΑΣ/ΑΚΡΑΤΑΣ (Λ. Κατσαρέλιας): Βίλλιος, Γκοτσόπουλος, Οικονόμου, Μαγγίνας, Καραχάλιος, Τσίμπιτσης, Παπαχριστόπουλος, Καλέλλης, Μπούρδος, Καλούδης, Κυρίκος. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν οι Αλέφαντος, Μητρόπουλος, Σταυρόπουλος, Κιαχόπουλος.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Φ. Σχοινάς): Αθανασόπουλος, Βλάχος, Μπελεζάκης, Χούσα, Παπαδόπουλος, Πλατυκώστας, Λιάτος, Μπούνας, Βιλανάκης, Γκάτσης, Καραπιπέρης. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν και οι Ροδόπουλος, Νικολόπουλος, Αποστολής, Μούκας, Μαυρούλιας.