Φινάλε με ήττα από την Δόξα Δράμας για την Παναχαϊκή

Την ήττα με 1-2 γνώρισε η Παναχαϊκή μέσα στην Πάτρα από την Δόξα Δράμας στην τελευταία αγωνιστική των play-off, με τους Δραμινούς να εξασφαλίζουν με αυτό το αποτέλεσμα την παραμονή τους στην SuperLeague 2

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

17’ Σούτ του Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

18’ ΓΚΟΟΟΛΛΛ Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπάτροβιτς, η μπάλα φθάνει στον Άλμπερτ Μπρούς, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ ανοίγει το σκορ για τους «κοκκινόμαυρους».

22’ Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους της Δόξας, όταν το πλασέ του Κοντού από το ύψος του πέναλτι, έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ ο Κολοβούρης.

30’ Νέο καλό σούτ του Κοντού, η μπάλα καταλήγει σε νέο κόρνερ για την Δόξα Δράμας.

31’ Πέναλτι κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι σε μαρκάρισμα του Μουστακόπουλου στον Κουτσιανικούλη, ο οποίος φάνηκε περισσότερο να «βουτάει» παρά να ανατρέπεται…

32’ ΓΚΟΟΟΛΛΛ Εκτελεί ο Μαυρίας και ισοφαρίζει σε 1-1, χωρίς καν να πανηγυρίζει το τέρμα, σεβόμενος ότι έχει φορέσει την φανέλα των «κοκκινόμαυρων».

48’ Τετ α τετ του Παπαδόπουλου ο οποίος δεν πλασάρει όπως θέλει και χάνει την ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

49’ Καλή σέντρα του Κουτσιανικούλη, ο Κοντός δεν προλαβαίνει  από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

55’ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Σκεπατάρη να μην μπορεί να κερδίσει σε τετ α τετ στον Στεφανάκο, ο οποίος διώχνει σωτήρια.

58’ ΓΚΟΟΟΛΛΛ Γυρίζουν «τούμπα» το ματς οι φιλοξενούμενοι, όταν σε ενέργεια και σέντρα  του Κουτσιανικούλη, ο Μαυρίας με κεφαλιά διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα και συνολικά της Δόξας.

74’ Κεφαλιά του Μενσά για την Δόξα Δράμας, η μπάλα περνάει άουτ.

90’ Μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη σε σουτ του Μαυριά.

92’ Σούτ του Κόκα, η μπάλα περνάει άουτ.

94′ Σέντρα του Κόκα, κεφαλιά του Γιούση με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Κολοβούρης, Λαρέα, Μπελεζάκης, Μπρούς, Μουστακόπουλος (65’ λ.τ. Γιούσης), Αργυρόπουλος, Παπαδόπουλος (80΄Σταμόπουλος), Σκεπετάρης, Μασούρας, Κουσκουνάς, Μπάτροβιτς (46΄ Κόκας)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ : Στεφανάκος, Παρασκευάς (75’ Μπελεβώνης), Μπολάκης, Άντερσον, Αγιώτης, Αγγελόπουλος (66’ Μαρινάκης), Χάμοντ, Μενσά (89΄Παπαϊωάννου), Κουτσιανικούλης, Κοντός (89’ Μπαράνκο), Μαυρίας