“Όρθια” και στην Καλαμάτα η Παναχαϊκή!

Πηγή: mikriliga.com

Χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα η Παναχαϊκή αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με την Καλαμάτα εκτός έδρας. Η oμάδα της Πάτρας μπορούσε και τη νίκη, αλλά οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με την Παναχαϊκή να παραμένει πάντα στο “κόλπο” της πρώτης θέσης και αήττητη.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

9′ Σουτ του Πασσά από καλή θέση, σε ετοιμότητα ο Θεοδωράκης με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε.

10′ Σουτ του Λιποράσε η μπαλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ταϊρη.

12′ Πάσα Αρναρέλλη σε Πασέ, δεν πρόλαβε ο επιθετικός της Καλαμάτας, μπλόκαρε ο Θεοδωράκης.

21′ Φάουλ που εκτέλεσε ο Κέρυ, ο Ταϊρης μπλόκαρε.

30′ Σουτ του Πασά, η μπάλα στο σώμα του Λαρέα και κόρνερ που πέρασε χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

33′ Ωραία ντρίπλα του Ρόβα στον Λαρρέα, σούταρε μπλόκαρε ο Θεοδωράκης το σουτ που δοκίμασε ο παίκτης των γηπεδούχων.

46′ Καλή φάση με Κέρι στην αντεπίθεση στο 45′ για την Παναχαϊκή αλλά δεν έγινε καλή πάσα έδιωξαν οι αμυντικοί.

47′ Ωραία ενέργεια του Τάτου που έδωσε στον Αρναρέλλη που σούταρε η μπάλα πέρασε άουτ.

53′ Σέντρα του Στεργίδη μπλόκαρε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, Ταϊρης.

59′ Ο Ν. Καρακλάιτς, προσπάθησε να βρει τον Μυτίδη μέσα στην περιοχή, ο οποίος έβαλε την προβολή, αλλά δεν βρήκε όπως θα ήθελε τη μπάλα.

64′ Ανάποδο ψαλίδι του Ρόβα η μπαλα κόρνερ καθώς η μπάλα χτύπησε στον Στεργίδη.

69′ Μακρινό σουτ του Μαβιγκά μπλόκαρε ο Θεοδωράκης.

82′ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Καραγκούνη (2η κίτρινη) για μαρκάρισμα στον Λινάρδο.

92′ Ο Λιποράσε έβγαλε την κάθετη για τον Νιλτίνιο, ο οποίος πλάσαρε πολύ άστοχα, από ευνοϊκή θέση, έχοντας ελεύθερο χώρο!

94′ Σέντρα του Αναστασόπουλου, ο Λουπάνο βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην περιοχή, έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνά άουτ!

Καλαμάτα (Ν. Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά (76′ Ασίγκμπα), Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Λουπάνο, Παπατόλιος (46′ Τάτος), Αναστασόπουλος, Μπόρχες (46′ Kαραγκούνης), Αρναρέλλης (76′ Ασαμόα), Ρόβας, Πασάς (83′ Μπενίτεζ).

Παναχαϊκή (Σ. Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Στεργίδης, Λαρρέα, Τσακμάκης, Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (88′ Π. Καραικλάιτς), Τσιάρας, Κέρι (46′ Λινάρδος), Μυτίδης (70′ Αλεξόπουλος), Ν. Καρακλάιτς (72′ Νιλτίνιο).