3 στα 3….και κορυφή για το Ζαβλάνι

To άρθρο πάρθηκε από την επίσημη σελίδα του Ζαβλανίου στο Facebook

Τρίτη σερί νίκη και παραμονή στην κορυφή για την ομάδα του Ζαβλανίου.

Σε ένα χορταστικό ματς στο γήπεδο της Αγυιάς, το Ζαβλάνι επικράτησε με 5-2 απέναντι στην ΑΕ Αιγίου.

Οι “κόκκινοι” προηγήθηκαν με 2-0 στο 13′ με τον Μπαρλή με πλασέ και στο 19′ με κεφαλιά του Καλομοίρη. Στο σημείο αυτό η φιλοξενούμενη ομάδα “πάτησε ” πιο γερά στο γήπεδο και μείωσε με αυτογκόλ του Κουτούλα στο 30′ λεπτό.

Τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕ Αιγίου κράτησε το ίδιο μοτίβο με συνέπεια να ισοφαρίσει στο 48’ λεπτό σε 2-2.

Το Ζαβλάνι έδειξε χαρακτήρα και απέκτησε και πάλι τα “ηνία” του αγώνα με τον Καλομοίρη με ωραίο σουτ να κάνει το 3-2 στο 55′ λεπτό.

Ο Κατσαμπέκης με προβολή  έγραψε το 4-2 στο 65′ για να διαμορφώσει το τελικό σκορ σε 5-2 στο 78′ ο νεαρός Ευθυμιόπουλος με πέναλντι.

Το Ζαβλάνι πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και όλοι οι παίκτες βοήθησαν να φτάσει στο 3×3 !!!!

Συγχαρητήρια σε όλους! !!!!

Καλή συνέχεια στην ΑΕ Αιγίου και συγχαρητήρια για την πολύ  καλή παρουσία! !!!

ΑΠΣ ΖΑΒΛΑΝΙ :Γεωργακόπουλος, Κουτούλας, Καρπάνος, Μικές (80’ Διώτης), Τσαγκρώνης, Κατσαμπέκης, Θεοχάρης (46’ Βασιλόπουλος), Καλομοίρης (75’ Λουκάς), Μπαρλής (60’ Β. Ζησιμόπουλος), Καπετανάκος (60’ Λ. Ζησιμόπουλος), Ευθυμιόπουλος

***Μετά το ματς ο Γ. Μπαρλής κέρασε γλυκά τους συμπαίκτες του για το νέο μέλος της οικογένεια!!!