5η σερί νίκη για τον Διαγόρα, παράπονα από τον Ατρόμητο Λάππα

Με δύο τέρματα του Γιάννη Σταυρόπουλου στο 3’ λεπτό και στο 90΄λεπτό, ο Διαγόρας κέρδισε με 2-0 τον Ατρόμητο Λάππα.

Αυτή ήταν η 5η σερί νίκη για το συγκρότημα του Ανδρέα Ανδρούτσου, το οποίο παραμένει σταθερά στην 3η θέση της βαθμολογίας και στο -3 από την 2η προνομιούχο θέση που οδηγεί στα Play-Off της Α’ Κατηγορίας για την ανάδειξη του πρωταθλητή, έχοντας 28 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Ατρόμητου Λάππα εκφράζει τα δικά της παράπονα και μέσω επίσημης ανακοίνωσης, για την ακύρωση πεντακάθαρου όπως υποστηρίζει τέρματος στο 88’ λεπτό και ενώ το σκόρ ήταν στο 1-0.

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε τους φιλοξενούμενους με το τέλος του πρώτου γύρου στην 5η θέση και στους 17 βαθμούς.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Α. Ανδρούτσος) : Θανόπουλος, Λεγάτος, Καφεντζής (74’ Γκολφινόπουλος), Σιδέρης, Νικολόπουλος, Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος, Σκούρτας (74’ Μπαρλάς), Γεωργαντόπουλος, Θωμάς (46’ Αποστολόπουλος), Καράμπουλας

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ (Δ. Ξηνταρόπουλος) : Β. Αγγελόπουλος, Γκιώνης (85’ Σπαθής), Μούτσι, Δ. Φραγκούλιας, Διακάτος, Ορλώφ, Δήμας, Πρίντεζης, Α. Φραγκούλιας, Μπακάλης, Ταπεινός