Bρήκαν δίχτυα οι «πρώην» της Παναχαϊκής

Με σκόρερ τους Μυτίδη στο 8’ και Μύγα στο 55’ ο Λεβαδειακός κέρδισε εκτός έδρας με 2-0 τον Καραϊσκάκης Άρτας στην πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ 2.

O πρώην φορ της Παναχαϊκής άνοιξε το σκορ με σουτ μέσα από μικρή περιοχή, σημειώνοντας το πρώτο του φετινό γκολ. Γκολ σημείωσε ακόμα ένας πρώην επιθετικός της Παναχαϊκής. Ο λόγος για το Μιχάλη Μπαστακό που στο ματς με τον ΟΦΙ, ήταν εύστοχος από την «άσπρη βούλα».

Στο 13ο λεπτό ο Πατεμτζής υπέδειξε την εσχάτη των ποινών σε μαρκάρισμα του Βογιατζή πάνω στον Πατρινό, Σμυρλή στη γραμμή της μεγάλης περιοχής. Ο Μπαστακός εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι κι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Δοκάρι είχε στο 34ο λεπτό ο επίσης πρώην «κοκκινόμαυρος» Παναγιώτης Λινάρδος.