Eμφατική νίκη και +4 για τον Παναιγιάλειο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νίκος Χρονάς

ΣΚΟΡΕΡ: 20’ Κουραχάνης, 61’ Σκούτας, 64’ 67’ Χριστόπουλος, 90’ πεν. Μπούνας

Στο +4 ο Παναιγιάλειος από σήμερα το απόγευμα που εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Αετού Πατρών από τον Κεραυνό Αγ. Βασιλείου και με το εντυπωσιακό 5-0 στα Καλάβρυτα ξέφυγε από τις υπόλοιπες ομάδες.

Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέας Κουραχάνης στο 20΄. Ο Παναιγιάλειος στο β΄ ημίχρονο είχε τους τρόπους να φτάσει στην επίτευξη ακόμη τεσσάρων τερμάτων. Ο Σκούτας που είχε και δοκάρι έκανε το 2-0 στο 61΄.

Σειρά πήρε ο Βασίλης Χριστόπουλος, που με δυο γκολ (64΄ 67΄) ανέβασε την τιμή της διαφοράς στο 4-0, για να κλείσει το σκορ στο 90΄ με πέναλτι ο Μπούνας, το οποίο κέρδισε ο Αποστολής από τον Σκιαδά. Δοκάρι στο β΄ ημίχρονο είχε για τον Παναιγιάλειο ο Ηλίας Μπίτρας που είχε περάσει ως αλλαγή στην αναμέτρηση.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ (Κ. Βλάχος): Παπαδημητρόπουλος, Βρεττός, Σκιαδάς, Καραχάλιος, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Στ. Τσαβαλάς, Γκλαβάς (58’ Τζιαντομένικο), Ασπρούκος, Γ. Τσαβαλάς (67’ Γιαννόπουλος), Ανδρεόπουλος (71’ Μενύχτας).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Αλ. Σπυρόπουλος-Μ. Λελούδας): Αθανασόπουλος, Βλάχος, Νικολόπουλος, Σπανογιάννης, Παπαδόπουλος (71’ Παπασπηλιόπουλος), Μπακατσέλος (65’ Οικονόμου), Μπούνας, Κουραχάνης, Σκούτας, Χριστόπουλος (74’ Μπίτρας), Λιάτος (81’ Αποστόλης).