Eντός έδρας ήττα από τη Μύκονο για το Πάτραι!

Η Α.Ε. Μυκόνου επικράτησε με 2-1 το Πάτραι στο γήπεδο των Προσφυγικών, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, με την νησιώτικη ομάδα να φτάνει τους 41 βαθμούς και να διατηρείται στην κορυφή του ομίλου. Από την άλλη, ο σύλλογος της Πάτρας παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 12 βαθμούς.

Ο Παπαδόπουλος στο 13ο λεπτό «χτύπησε» στο τσιμεντένιο κράσπεδο κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ και χρειάστηκε να γίνει αναγκαστική αλλαγή, ενώ το παιχνίδι είχε διακοπεί για περίπου 22 λεπτά. Στο 45+3′ έγινε το 0-1 με τον Πινέιρο να σκοράρει με σουτ μετά από σέντρα ακριβείας Σπυρόπουλου. Τρία λεπτά μετά, σημειώθηκε το 0-2, όταν ο Σπυρόπουλος μετά από ασθενή απόκρουση Φωτόπουλου σε σουτ Ζγκούρη πλάσαρε από κοντά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ για τους Μυκονιάτες.

To σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις για την A.Ε. Μυκόνου που είχε πολύ καλές ευκαιρίες με τους Τράκα (74′), Ράγια (81′) για να κάνουν το 0-3. Από το Πάτραι, δοκάρι είχε στο 51′ ο Σαμπανέι, ενώ ο ίδιος παίκτης μείωσε στο 87′ με εύστοχο πέναλτι σε 1-2.

ΑΠΣ Πάτραι (Σαρρής): Φωτόπουλος. Στάνης, Γερογιάννης (32′ λ. τρ. Λιμάτσι 46′ Μητρόπουλος), Γιαννόπουλος, Βλασσόπουλος Ν. (70′ Ναβρότσκι), Μαστραντωνάκης, Ζελος, Σαμπανέι, Σουγλέρης (81′ Παπαγεωργίου), Βλασσόπουλος Θ., Θεοφάνης.

ΑΕ Μυκόνου (Παχατουρίδης): Ντούνης, Σπυρόπουλος, Κέμπε, Μαντζανάς, Αρκούδας (46′ Γιαννόπουλος), Τράκας, Ζγκούρη, Μουρίκι (26′ Αχείμαστος), Βαλαβανόπουλος (72′ Σπόλιαριτς), Πινέιρο (72′ Οικονομικός), Παπαδόπουλος (22′ λ. τρ. Ράγια).