Mισή Χ-αρά για Καλάβρυτα και Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστας Ανδριανός

ΣΚΟΡΕΡ: 17′ Καλαμαράς, 90′ Γιαννόπουλος-55′ Κλουκίνας , 81΄ Κυρίκος

Ισόπαλο 2-2 έληξε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στην Α.Ε. Καλαβρύτων και την Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας δύο ομάδες που πέρυσι ανέβηκαν από τη Β΄ Κατηγορία. Το γκολ για τα Καλάβρυτα ήρθε στο 17΄ όταν σε μια ωραία ανάπτυξη από δεξιά ο Ασπρούκος σέρβιρε στον Καλαμαρά, ο οποίος με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 55ο λεπτό σε μια γρήγορη αντεπίθεση η ομάδα της Αιγιαλείας, ισοφάρισε με τον Κλουκίνα. Η ψυχρολουσία για τα Καλάβρυτα ήρθε στο 81ο λεπτό όταν ο Κυρίκος σε αντεπίθεση, σημείωσε το 1-2 κάνοντας την ολική ανατροπή.

Από εκεί και μέχρι τη λήξη του αγώνα η Α.Ε. Καλαβρύτων πέτυχε την ισοφάριση στο 90΄με τον Γιαννόπουλο και είχες ευκαιρίες ακόμα και για τη νίκη. Στο 91′ η γηπεδούχος ομάδα είχε δοκάρι με τον Κοσκινά και στο 92΄ δύο σπουδαίες χαμένες ευκαιρίες με Ασπρούκο και Στ. Τσαβαλά με το τελικό αποτέλεσμα να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ (Κ. Βλάχος): Λέσης, Βρεττός, Παπαδόπουλος (69’ Γκλαβάς), Καραχάλιος, Παπαγεωργίου, Δημητρόπουλος (86’ Σταματόπουλος), Καλαμαράς (78’ Κοσκινάς), Τσαβαλάς, Ασπρούκος, Τζιαντομένικο, Ανδρεόπουλος (60’ Γιαννόπουλος).

Α.Ε. ΑΙΓΕΙΡΑΣ/ΑΚΡΑΤΑΣ (Ν. Ψυχογιάννης): Γκαντατσούλας, Σακελλαρόπουλος, Παππάς (46’ Παναγιωτόπουλος), Τσούρας, ¨Εξαρχος, Μαυρομμάτης (46’ Πρέζας), Καυγάς (86’ Σκαζάς), Ψαττάκος, Κλουκινάς, Καλέλης (46’ Παναγόπουλος), Κυρίκος.