O Αθανασακόπουλος έβαλε τέλος στο σερί του “Ελέ”

Με γκολ του Πατρινού, Ανδρέα Αθανασακόπουλου ο Παναθηναϊκός Β’ επικράτησε με 1-0 της Κηφισιάς στο γήπεδο του Ασπροπύργου για την 18η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Πρώτη ήττα για την Κηφισιά για τον “πρώην κοκκινόμαυρο”, Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο της. Από την άλλη, οι πράσινοι κέρδισαν μετά από τέσσερα σερί ματς όπου είχαν τρεις ήττες και μία ισοπαλία!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν αναγνωριστικά το ματς, με τους «Πράσινους» να παίρνουν άμεσα την πρωτοβουλία και να έχουν την πρώτη καλή στιγμή στο 11’ με Κρυπαράκο και Μαραθωνίτη.Δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν», με την εκτέλεση φάουλ του Ντοριβάλ και την κεφαλιά του Σωτηράκου, που πέρασε κόρνερ.

Οι παίκτες του Βάθκεθ μπήκαν πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Τελικά, οι Πράσινοι άνοιξαν το σκορ τρία λεπτά μετά, όταν ο Κρυπαράκος έστρωσε για τον επερχόμενο Αθανασακόπουλο, ο οποίος με σουτ από θέση μέσα αριστερά, πέτυχε το 1-0.

Παναθηναϊκός Β (Χαβιέρ Βάθκεθ): Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (46’ Σερπέζης), Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Ηλιάδης, Θεοχάρης, Καρβούνης (78’ Αλμπάνης), Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (90’ Καραμπάς), Μαραθωνίτης (72’ Τσιριγώτης).

Κηφισιά (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Μκρτσιάν, Σωτηράκος, Μουστάκης (80’ Τόλιος), Να (80’ Παυλάκης), Παπασάββας (72’ Φερνάντεζ), Ντοριβάλ, Βαζ (55’ Οικονομίδης), Κουϊρουκίδης (73’ Γιαννιτσάνης), Καλλέργης, Τετέι.