Παρακολουθήστε στις 15.00 λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των σημερινών παιχνιδιών στην Α’ Κατηγορία
To “Livescore” είναι μια προσφορά της εταιρίας ανταλλακτικών-αυτοκινήτων “Ζαχαρόπουλος”
Πατήστε ανανέωση στο κινητό σας ή f5 στον υπολογιστή, για άμεση ενημέρωση των αποτελεσμάτων
Α’ Όμιλος
Ατρόμητος Λάππα 2015-Αναγέννηση Πατρών 3-0 (Δ. Παναγιωτόπουλος, Μ. Σπαθής)
Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Ροϊτίκων ΑΕ 1-4 (Καλούδης / 23′ Σκιαδόπουλος, 60′, 77΄ Σκιαδαρέσης, 82΄Γεωργόπουλος)
Δόξα Νιφορεΐκων-Θύελλα Πατρών 1-2 (81΄Πυρρής – 29′ , 77΄Ντίνος)
Ατρόμητος Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων 3-1 (37′, 68′ Γκάτσης, 46′ Αποστολόπουλος / 75′ Ν. Γκολφινόπουλος)
Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός Ριόλου 0-2 (49′ Ρουμπάτος, 53′ πεν. Κουλούρης)
Αχαιός Σαραβαλίου-Αχαΐκή 1-0 (55′ Ν. Γραμματικόπουλος)
Β’ Όμιλος
Αιγείρας Ακράτας ΑΕ-Άρης Πατρών 1-1 (17′ Ροδόπουλος – 2′ Πεν. Σπανός, αποβολή: 65′ Καραχάλιος)
Νίκη Προαστείου-Εθνικός Πατρών 2-1 (87′ πεν., 90′ Αντωνόπουλος / 48′ Μακρής)
Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Δαβουρλής K. 92 2-1 (5′ Διαμαντόπουλος, 38′ Μυλωνάς / 87′ Κοτσαϊ)
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Πήγασος Μπεγουλακίου 3-0 (4′, 20′, 75′ Αγγελής) – Χαμ. Πέναλτι : 62′ Αγγελής (οριζ. δοκάρι)
Αετός Ρίου Καλάβρυτα 0-3 (14′, 76′ Καυγάς, 23′ Γ. Τσαβαλάς)
Πάτραι Α.Π.Σ.-Αχαϊκός 4-0 (Παπαγεωργίου (2), Σουγλέρης (2))
Οι βαθμολογίες (μετά από 14 αγώνες)
Α’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΑΑ | ΟΜΑΔΑ | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Θύελλα Πατρών | 14 | 11 | 2 | 1 | 39 | 7 | 35 |
2 | Ατρόμητος Πατρών | 14 | 11 | 0 | 3 | 41 | 18 | 33 |
3 | Πανμοβριακός Ριόλου | 14 | 9 | 5 | 0 | 38 | 7 | 32 |
4 | Διαγόρας Βραχνεϊκων | 14 | 9 | 3 | 2 | 37 | 17 | 30 |
5 | Αχαϊκή | 14 | 8 | 3 | 3 | 19 | 10 | 27 |
6 | Αχαϊός Σαραβαλίου | 14 | 6 | 3 | 5 | 26 | 23 | 21 |
7 | Δόξα Νιφορεϊκων | 14 | 6 | 1 | 7 | 21 | 15 | 19 |
8 | Ατρόμητος Λάππα | 14 | 3 | 4 | 7 | 17 | 37 | 13 |
9 | ΑΕ Ροϊτίκων | 14 | 3 | 2 | 9 | 11 | 31 | 11 |
10 | Αστέρας Τσουκαλεϊκων | 14 | 2 | 2 | 10 | 12 | 34 | 8 |
11 | Δόξα Παραλίας | 14 | 2 | 1 | 11 | 8 | 40 | 7 |
12 | Αναγέννηση Πατρών | 14 | 0 | 2 | 12 | 11 | 41 | 2 |
Α’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΑΑ | ΟΜΑΔΑ | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Αρης Πατρών | 14 | 10 | 3 | 1 | 48 | 11 | 33 |
2 | ΑΠΣ Πάτραι | 14 | 9 | 3 | 2 | 38 | 13 | 30 |
3 | Κεραυνός Αγ. Βασιλείου | 14 | 8 | 5 | 1 | 34 | 11 | 29 |
4 | Νίκη Προαστείου | 14 | 8 | 1 | 5 | 38 | 15 | 25 |
5 | ΑΕ Αιγείρα/Ακράτα | 14 | 7 | 4 | 3 | 22 | 17 | 25 |
6 | Αχαϊκός | 14 | 8 | 1 | 5 | 26 | 25 | 25 |
7 | Εθνικός Πατρών | 14 | 6 | 4 | 4 | 25 | 14 | 22 |
8 | Πήγασος Μπεγουλακίου | 14 | 6 | 3 | 5 | 17 | 20 | 21 |
9 | Δαβουρλής Κ92 | 14 | 2 | 1 | 11 | 15 | 36 | 7 |
10 | Θύελλα Αιγίου | 14 | 2 | 1 | 11 | 16 | 45 | 7 |
11 | ΑΕ Καλαβρύτων | 14 | 2 | 1 | 11 | 13 | 54 | 7 |
12 | Αετός Ρίου | 14 | 1 | 3 | 10 | 10 | 41 | 6 |