Tέταρτη σερί νίκη για την Α.Ε. Λιμνοχωρίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευάγγελος Σαφαρίκας.

ΣΚΟΡΕΡ: 23’ Μούζος, 30’ Μαντάς.

Ακόμα πιο κοντά στην παραμονή της στην Α΄ Κατηγορία βρίσκεται η Α.Ε. Λιμνοχωρίου που επικράτησε χθες εύκολα με 2-0 της Θύελλας Αιγίου με γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού.

Οι «πράσινοι» του κάμπου νίκησαν με καθαρό σκορ την ομάδα της Αιγιάλειας, σημείωσαν την 4η σερί τους νίκης στη διαδικασία των πλέι άουτ και κράτησαν για ακόμα ένα παιχνίδι το μηδέν στην άμυνα. Τα γκολ για το συγκρότημα του Δημήτρη Κουτσογιαννόπουλου σημείωσαν οι Μούζος στο 23ο λεπτό και ο Ανδρέας Μαντάς επτά λεπτά αργότερα. Οι “πράσινοι” θα υποδεχθούν την Αναγέννηση Ψαθοπύργου την προσεχή αγωνιστική, ενώ η Θύελλα Αιγίου την Α.Ε. Πάτρα 2005.

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ (Δ. Κουτσογιαννόπουλος): Δρόσος, Γερασιμόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μούζος, Τσίμας, Λιβάνης (83’ Γ. Νιφόρας), Π. Νιφόρας, Βλάχος, Γκότσης (58’ Καρίτσα), Μαντάς (66’ Γκοτσόπουλος), Γκολφινόπουλος.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ (Κ. Αθανασίου): Ντόι, Γκοτσόπουλος (60’ Θεοφανόπουλος), Νικολάου, Κάσα (46’ Μυλωνάς), Αθανασίου, Κοντογιάννης, Αποστολόπουλος (60’ Μάρδας), Διαμαντόπουλος (88’ Ράμος), Λαμπίρης (88’ Ραπάι), Αρβανίτης, Τιμοθέου.