“Tεσσάρα” με εξαιρετική εμφάνιση για τον Αχαϊκό

Σε ένα παιχνίδι όπου ο Αχαϊκός κατάφερε από τα πρώτα λεπτά να επιβάλει τον δικό του ρυθμό και να αποδώσει εξαιρετικό ποδόσφαιρο επιβλήθηκε εύκολα του Ατρόμητου Λάππα με σκορ 4-1 και συνεχίζει να ελπίζει για το “όνειρο” και για την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία καθώς βρίσκεται στο -3 από την 2η θέση και από τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Από την άλλη πλευρά ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 1η θέση με 61 βαθμούς και στο +14 από την 2η θέση και ήδη σιγά σιγά ετοιμάζει το νέο πλάνο ενόψει της Α κατηγορίας. Στα του παιχνιδιού τώρα ο Αχαϊκός κατάφερε να ανοίξει σχετικά νωρίς το σκορ καθώς στο 6′ ο Κατριμπούζας προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακα του, ο Δήμας ήταν εκεί που έπρεπε και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος απείλησε, όταν ο Μπακάλης εκτέλεσε το κόρνερ αλλά το γυριστό σουτ του Ορλώφ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 25′ εκπληκτική ατομική ενέργεια του Ραφαήλ Χότζα όπου κατάφερε να περάσει δύο αντιπάλους και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53′ το ψηλοκρεμαστό σουτ του Χότζα θα περάσει πάνω από τα δοκάρια. Στο 65′ σέντρα του Δήμα από τα αριστερά κεφαλιά του Χότζα για το 3-0. Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 70′ ο Ανδρεόπουλος με μια εξαιρετική κίνηση σέντερ φορ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 3-1.

Στο 82′ το φάουλ του Τζουραμάνη θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 85′ ο Ατρόμητος έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά το πλασέ του Ν.Φραγκούλια κατέληξε άουτ. Τέλος στο 90′ ο Τζουραμάνης με σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 4-1.

Αχαϊκός (Κώστας Κραβαριώτης): Βαμβουκλής, Νικολόπουλος, Κυριάκου (92′ Βεντουρής), Μανδάνης, Νικολακόπουλος, Σταυριανός, Δήμας (89′ Σκρεμμυδάς), Γραμματικός, Χότζα (92′ Σουφλιάς), Τζουραμάνης, Ξηροκώστας.

Ατρόμητος Λάππα (Γιώργος Αγγελόπουλος): Μπλέντι, Ν.Φραγκούλιας, Μολφέτας (60′ Καρκούλιας), Δ.Φραγκούλιας, Ορλώφ, Καρπέτας, Μπακάλης, Γ.Αγγελόπουλος, Καφούσιας (46′ Ανδρεόπουλος), Διονυσόπουλος, Κατριμπούζας.