“Tριάρα” με ανατροπή οι αμαζόνες του Άρη Πατρών

Μια μεγάλη νίκη -όπως εξελίχθηκε- πήρε η γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών, που το μεσημέρι της Κυριακής 05/02, στο γήπεδο των Προσφυγικών, επικράτησε με 3-1 του Α.Σ. Πρίγκηπες από τα Λεχαινά, στην 4η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Γυναικών.

Μεγάλη πρωταγωνίστρια η 15χρονη Αγάπη Ρούβαλη που μπήκε σαν αλλαγή και σκόραρε, συμβάλλοντας στην επίτευξη της ανατροπής και της νίκης! Στο αγωνιστικό κομμάτι, το σκορ άνοιξε η Κωστοπούλου, που με πλασέ πολλά μέτρα έξω από την περιοχη εκανε το 0-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Η Μπεκίρη με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 στο 69′. Στο 85′ η Ρούβαλη με άπιαστο σουτ στα όρια της περιοχής έκανε το 2-1 και ξεσήκωσε όλα τα Προσφυγικά! Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε με σουτ η Ζαχαράτου στο 90ο λεπτό, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Άρης Πατρών (Δελδήμος): Δ. Κολοβού, Μ. Κολοβού, Κωβαίου, Ζαχαράτου, Χριστοπούλου, Γκούλη, Μπεκίρη, Μούτσι, Νικολοπούλου (62′ Ρούβαλη), Σπανού (83′ Κλαυδιανού), Βαρβιτσιώτη.