Μπορείτε να μπείτε στο livescores και μέσω της εφαρμογής του Patragoal για android κινητά τηλέφωνα και tablets «The Patragoal App», την οποία μπορείτε να κατεβάσετε από το Google Play Store ή από εδώ

Α’ Όμιλος

Διαγόρας-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0 (24΄ Κοτσόκολος, 57΄ Γεωργαντόπουλος)

Θύελλα Πατρών-Πανγυθεατικός 1-1(81΄ Aγγελής – 12΄ Ζιβάνοβιτς)

Παναργειακός-Πανηλειακός 0-1 (58΄ Έλιοτ)

ΠΑΟ Βάρδας-Ναύπλιο 2017 4-1 (17΄, 65΄ Βαζ, 44΄ Μακρής, 91΄ Σαμπανέι πεν.- 19΄ Ζαχαράκης)

Αστέρας Βλαχιώτη-Σπάρτη2-0 (7΄ Ραχίμ, 25΄ Κουρτέσης)

Διαβολίτσι-Ζάκυνθος1-1 (44΄ Γραμματικόπουλος – 74΄ Μέντεζ)

Τσιλιβί-Ερμιονίδα 2-1 (6΄ Παναγόπουλος)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η Αγωνιστική) – Ώρα 15.00

Α’ Όμιλος

Αχαϊκή-Αστέρας Τσουκαλεϊκων4-0 (37΄, 72΄ Δημητρακόπουλος, 64΄ αυτ. Τζώλλας, 92΄)

Δίας Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι 0-0

Β’ Όμιλος

Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα2-1 (14΄ πεν. Λάβδας, 60΄ Χ. Νιάχος – 44΄ πεν. Γιαννόπουλος)

ΦΙΛΜ:

4′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή, όταν ο Νιάχος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Λέσης έπεσε και έδιωξε δύσκολα την μπάλα.

7′ Έπειτα από τη σέντρα του Σουλιώτη από τα δεξιά, υποδέχθηκε ωραία την μπάλα ο Χριστόπουλος, αυτός γύρισε για τον Σοφούλη, ο οποίος δεν έπιασε καλά γεμάτα το πλασέ και μπλόκαρε ο Λέσης.

11′ Πέναλτι για τον Ηρακλή, καθώς ο τερματοφύλακας Λέσης ανέτρεψε τον Χριστόπουλο. Έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους των Καλαβρύτων πως η μπάλα βγήκε πλάγιο άουτ.

Ο διαιτητής Οικονόμου απέβαλε τον προπονητή των Καλαβρύτων Κώστα Βλάχο.

14′ Ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάβδα.

23′ Ο Τσαβαλάς έκανε ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Μυλωνόπουλος έπεσε και μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα.

37′ Πέναλτι για τα Καλάβρυτα.

38′ Εντυπωσιακή αποκρούση από τον Μυλωνόπουλο, ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ από την εκτέλεση του Τσαβαλά.

43′ Δεύτερο πέναλτι για τα Καλάβρυτα σε χέρι του Μπόσμου.

44′ Αυτή τη φορά πάει στα δίχτυα για το 1-1 έπειτα από την εκτέλεση του Γιαννόπουλου.

ΗΜΧ 1-1.

60′ Γκοοοολ για τον Ηρακλή Πατρών, έπειτα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νιάχου.

71′ ο Ανδρεόπουλος έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι άουτ.

76′ Απίστευτη ευκαιρία για τα Καλάβρυτα να ισοφαρίσουν, έπειτα από το λάθος της άμυνας του Ηρακλή, ο Ασπρούκος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι άουτ.

82′ Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη για τον Ασπρούκο, με 10 τα Καλάβρυτα

Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή να τελειώσει το ματς, όταν ο Χριστόπουλος γύρισε για τον Σοφούλη, αυτός με ένα σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

90+3 Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρακλή Πατρών, όταν ο Λάβδας βγήκε τετ α τετ με τον Λέση, προτίμησε να σκάψει την μπάλα και την έστειλε άουτ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Ηρακλής Πατρών (Νίκος Δεργούτης): 1. Μυλωνόπουλος 2. Μεμάγκα 3. Χριστόπουλος 4. Σουλιώτης 5. Μπόσμος 6. Παπαδόπουλος 7. Νιάχος Χ. 8. Κατριμπούζας 9. Σοφούλης 10. Λάβδας 11. Ζαρναβέλης.

Καλάβρυτα (Κώστας Βλάχος): 1. Λέσης 2. Βρεττός 3. Γκλαβάς 4. Καραχάλιος 5. Παπαγεωργίου 6. Δημητρόπουλος 7. Καλαμαράς 8. Τσαβαλάς 9. Γιαννόπουλος 10. Τσιαντομένικο 11. Ασπρούκος.

Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγ. Βασ.0-1(18΄ Σπαθής)

Άρης Πατρών-Δαβουρλής 3-2