Εικόνες και εμπειρίες που θα μείνουν βαθιά χαραγμένες στη μνήμη είναι αυτές που βίωσαν το Σάββατο οι αθλητές της ποδοσφαιρικής ομάδας του Άτλαντα.
Στο πλαίσιο της συνεργασίας που έχει ο Άτλας με το δίκτυο ακαδημιών της ΠΑΕ ΑΕΚ πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνα στο Σεραφείδιο Αθλητικό Κέντρο στα Σπάτα ανάμεσα στην ανδρική ομάδα του Άτλαντα και της Κ-17 της ΠΑΕ ΑΕΚ.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2022/08/AGIA-SOFIA-1024x610.jpg)
Μάλιστα πριν από το φιλικό η αποστολή της πατρινής ομάδας πραγματοποίησε επίσκεψη στο πανέμορφο γήπεδο στην Αγιά Σοφιά στη Νέα Φιλαδέλφεια με τους ποδοσφαιριστές να αποκομίζουν τις καλύτερες εντυπώσεις και να διατηρούν όμορφες αναμνήσεις.
Η διοίκηση του Άτλαντα ευχαριστεί τόσο την ΠΑΕ ΑΕΚ, όσο και το δίκτυο συνεργαζόμενων ακαδημιών της ΠΑΕ ΑΕΚ για την άψογη φιλοξενία και την ξενάγηση στο υπέροχο γήπεδο της Αγιάς Σοφιάς.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2019/08/atlas.jpg)