Η Α.Ε.Καλαβρύτων, ανακοίνωσε πριν λίγο την απόκτηση του Κώστα Καραχάλιου, επιβεβαιώνοντας πλήρως το ρεπορτάζ του www.patragoal.gr!
Ο έμπειρος αμυντικός, που μεγάλωσε στα Καλάβρυτα αγωνίστηκε σε πολύ υψηλό επίπεδο και διακρίθηκε για την αγωνιστικότητα, την προσφορά και το ήθος του, στις ομάδες που αγωνίστηκε.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2019/08/2-2.jpg)
Έχει αγωνιστεί στους νέους της Παναχαϊκής, στην Δ΄ Εθνική με τον ΠΑΟ Βάρδας, στην Γ΄Εθνική με την ομάδα της Θύελλας Πατρών και στην Α΄ κατηγορία τα τελευταία πέντε χρόνια με την ομάδα του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου.
Έχει κατακτήσει ένα Πρωτάθλημα στην Γ΄Εθνική, ένα Πρωτάθλημα στην Α΄κατηγορία, δύο κύπελλα και δύο σούπερ καπ. Η Διοίκηση της Α.Ε. Καλαβρύτων, τον καλωσορίζει και του εύχεται υγεία και επιτυχίες.