Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές φώναζαν οι φίλοι του Ατρoμήτου Πατρών μετά το τέλος της αναμέτρησης με αντίπαλο τον Άρη.
Η ομάδα των Ζαρουχλεΐκων μετά από 31 χρόνια – είχε κατακτήσει για τελευταία φορά το πρωτάθλημα το 1993- κατάφερε με την ισοπαλία (1-1) που απέσπασε στην τελευταία αγωνιστική από τον Άρη να στεφθεί πρωταθλήτρια χάρη στο πανέμορφο γκολ που σημείωσε στο 22’ ο Κίμης Αποστολόπουλος.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2024/04/436489152_916420387158409_6945250908098365034_n-768x1024.jpg)
Τα πανηγύρια για την ομάδα των Ζαρουχλεΐκων ήταν πολλά τόσο στο γήπεδο όσο και εκτός. Έτσι η διοίκηση της ομάδας έκανε τα έξοδα σε καλοκαιρινό μαγαζί στα Βραχνέικα με τους ποδοσφαιριστές του Ατρομήτου να διασκεδάζουν με την ψυχή τους την σπουδαία επιτυχία.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2024/04/436310439_916420330491748_1771181869376385405_n-768x1024.jpg)
Το “γλέντι” συνεχίστηκε στο “Saint” μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες. Στον ιστορικό σύλλογο πίστευαν από την αρχή στην επιτυχία και με την επίτευξη του στόχου τα πανηγύρια ήταν αναμενόμενα…
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2024/04/435874228_374432985571387_6063994318925745791_n-768x1024.jpg)