Ο Aετός Πατρών Αskounis ήρθε σε συμφωνία με τους Φώτη Καραπιπέρη και Γιώργο Χαλκιόπουλο.
O κεντρικός αμυντικός Γιώργος Χαλκιόπουλος τα βρήκε σε όλα με την διοίκηση, επιστρέφει λίγους μήνες μετά στην ομάδα της Αγίας Σοφίας, έχοντας ένα σύντομο πέρασμα από τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου. Ο (γεννημένος το 1999) έχει αγωνιστεί σε Νίκη Προαστείου, Διαγόρα Βραχνεΐκων, Πανμοβριακό Ριόλου και Τσιλιβή.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2019/08/thranio.jpg)
Ο Φώτη Καραπιπέρης αγωνιζόταν στον Δαβουρλή Κ. ’92, έχοντας περάσει από Κ-20 Παναχαϊκής, ως δεξί και αριστερό εξτρέμ και δεκάρι. Επίσης, συμμετέχει και στην Εθνική ανδρών κωφών – βαρήκοων, όπου κατάφερε από την συμμετοχή του στο Πανευρωπαϊκό που διεξήχθη στην Κρήτη να εξασφαλίσει την εισαγωγή του σε ΑΕΙ (ΤΕΦΑΑ Αθηνών), λόγω τρίτης θέσης που κατέκτησε η ομάδα.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2019/08/askounis_security-1024x390.jpg)