Δείτε ποιος είναι ο μοναδικός γκολκίπερ στο τοπικό ποδόσφαιρο της Αχαΐας που έχει αποκρούσει πέναλτι του σπεσιαλίστα Νίκου Δελδήμου στην 32ηχρονη καριέρα του, στερώντας τον από το 100%.
O λόγος για το Δημήτρη Σαρρή των Αμπελοκήπων. Μετά από τόσα χρόνια οι δύο άνδρες όταν κατά καιρούς βρίσκονται από κοντά, αναλύουν αυτό το χαμένο πέναλτι και γίνονται τα σχετικά πειράγματα.
![](https://patragoal.gr/wp-content/uploads/2020/04/deldimos.jpg)
Για την ιστορία ο Δελδήμος έχασε ακόμα ένα πέναλτι σε αγώνα Κυπέλλου με τον Τριταιϊκό το 2015 στην διαδικασία της “ρώσικης ρουλέτας”, το οποίο απέκρουσε ο Ανδρέας Τσάκωνας.
Δείτε το σχετικό βίντεο: